top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Taizé, AD 2021Uroczystość św. Wawrzyńca Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś.

Taizé, AD 2021 Uroczystość św. Wawrzyńca Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Chrystusie Panu! Wszyscy, którzy szukacie odpowiedzi, jak na nowo głosić Jezusa Chrystusa i budować Kościół! Właśnie w takim momencie – po czasie pandemii, izolacji, osłabienia zaufania, więzi i autorytetów – spotkamy się w Łodzi na VI Kongresie Nowej Ewangelizacji. Od 9 do 11 września poprzez modlitwę, refleksje, dyskusje i warsztaty poznamy narzędzia ewangelizacji i wypraktykujemy je przez wyjście do mieszkańców z przesłaniem Ewangelii. Towarzyszyć będzie nam hasło: „Miasto - rewitalizacja”. Pierwszy dzień Kongresu (czwartek) jest dedykowany księżom. SERDECZNIE ZAPRASZAM wszystkich Braci Kapłanów (tak diecezjalnych, jak i zakonnych) na spotkanie do łódzkiego Seminarium. Głównym mówcą tego dnia będzie abp Jorge Carlos Patrón Wong, sekretarz Kongregacji ds. Duchowieństwa; razem z nim podejmiemy namysł nad najważniejszymi elementami duchowości kapłańskiej - w nawiązaniu do ostatniego i rzeczywiście programowego dokumentu nt. nawrócenia pastoralnego naszych wspólnot parafialnych. Następnie w piątek i sobotę rekolekcje, warsztaty i wykłady poświęcone będą temu, co to znaczy ewangelizować miasto. Punkt wyjścia to adhortacja „Evangelii gaudium”, w której Franciszek pisze, że miasto ewangelizuje się odkrywając Jezusa, który tu jest, a nie „przynosząc” Jezusa z zewnątrz. Papież pokazuje dwa równie uprzywilejowane, co „zakryte” obszary obecności Pana: są to peryferie i kultura. I na nich się skoncentrujemy (szczegóły w Programie [kliknij tutaj]). Po południu w sobotę zapraszamy na duże wydarzenie ewangelizacyjne na Stadionie „Orła”. Jego momentem spinającym będzie muzyczny projekt ”Dekalog”, skomponowany w 2017 r. przez Marcina Pospieszalskiego i artystów z całego świata, a dedykowany Janowi Pawłowi II. Ważną częścią Kongresu będą również rekolekcje, które dla jego uczestników poprowadzą Wspólnoty Jerozolimskie. Serdecznie zapraszam i proszę wszystkich zaangażowanych w jakikolwiek sposób w ewangelizację: księży, katechetów, liderów i członków różnorodnych wspólnot - zainteresujcie się Kongresem; zarejestrujcie się, nie odkładając tego na później! Zapisy na spotkanie dla Księży: kliknij tutaj. Zapisy na Kongres: kliknij tutaj

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page