OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy, która przypada w przyszłą niedzielę – XVI Święto Dziękczynienia – tego dnia zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

2. Wydarzenia parafialne: Dziś o godz. 12.00 w Kamieniu Wielkim na Mszy św. dzieci z naszej Parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej i będą przeżywać Miesiąc Biały uczestnicząc we Mszach św. niedzielnych w strojach komunijnych. 3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na filiach za tydzień, w Kamieniu Wielkim w piątek.

4.W niedzielę 18 czerwca w całej diecezji obchodzić będziemy ODPUST KU CZCI NASZEJ PATRONKI – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA. Obchody centralne odbędą się 17 czerwca, kiedy to zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej. Na to piękne święto Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wszyscy jesteśmy zaproszeni. Chcemy też zorganizować wspólny wyjazd autokarowy – zapisy w zakrystii.

5.W tym tygodniu: w poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła; w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. (1997).

1. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18.00, w niedzielę na filiach po Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00 z kazaniem Maryjnym. Przez cały miesiąc. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed Mszą św.

3. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.

4. Zapraszamy młodzież do udziału w XXVII spotkaniu młodych na Polach Lednickich 3 czerwca br., jak również Diecezjalnym Dniu Młodych w Rokitnie 10 czerwca br.

5. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdeczne dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcie finansowe udzielane naszej parafii, dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za generalne porządki i dekorację, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Danutę Andrejczuk.

6. Zapowiedzi: Piotr Więcek, kawaler, zam. Kamień Wielki i Justyna Andrejczuk zd. Linowska, wdowa, zam. Witnica, zap. I.