Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 13. 11. 2022.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 13. 11. 2022

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji – odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu, we wtorek św. Alberta Wielkiego Bpa i DK, w środę św. Gertrudy dz., w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej zak., w piątek bł. Karoliny Kózkówny Dz. M. – Patronki Młodzieży i Patronki Ruchu Czystych serc.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.

4. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Parafia w Witnicy organizuje pielgrzymkę lotniczą do Ziemi Świętej „Śladami Jesusa” w terminie 5 – 12 czerwca 2023 r. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii w Witnicy. Można zapisać się na tę pielgrzymkę kontaktując się z ks. Michałem Szotem – wikariuszem z Witnicy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.30. W niedzielę wypominki na Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę 20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez nowennę. W uroczystość odczytamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

9. Dziękujemy Pani Magdalenie Koban za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Iwonę Czarnecką.. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.