Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 23. 10. 2022

1. W tym tygodniu przypada: w piątek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. Modlimy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania.

3. Nabożeństwo Różańcowe w październiku odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedzielę przed Mszą św. Różaniec dla dzieci w środę i w piątek o godz. 17.30. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30.

4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są na stoliku. Zapraszamy na uporządkowanie naszego cmentarza parafialnego w Kamieniu Wielkim w sobotę na godz. 10.00.

7. We Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach Msza św. w Kamieniu Małym o godz. 9.00, w Mościcach o godz. 10.30 i w Kamieniu Wielkim o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja i modlitwy za zmarłych. Prosimy OSP w tych miejscowości jak co roku o przygotowanie ołtarza i nagłośnienia na cmentarzach.

8. W piątek przypadają imieniny Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. W czasie Mszy św. i na różańcu będziemy się modlić w intencji Ks. Biskupa.

9. Parafia w Witnicy organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 18-19 listopada. Wyjazd sprzed kościoła w Witnicy w piątek 18. XI. o godz. 14.00. Zapisy w Witnicy u ks. Kamila.

10. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween.

11. Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 r. w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00 w IFT.

12. Rekolekcje Trzeźwościowe odbędą się w Rokitnie w dniach 11-13. 11. 2022 r.

13. Dziękujemy Pani Ewie Owczarek za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Halinę Czarnecką. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Prosimy o zgrabienie liści wokół kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych i dziękujemy za zgrabione liście w sobotę. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.

44 wyświetlenia0 komentarzy