Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 10. 10. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jana XXIII pp, we wtorek bł. Jana Beyzyma kpł., w środę bł. Honorata Koźmińskiego kpł., w czwartek św. Małgorzaty Marii Alacoque dz., w piątek św. Teresy od Jezusa dz. i DK, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.

3. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.30 – jeden dziesiątek różańca. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu lub w czasie podróży.

4. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

5. Dzisiaj przypada Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z racji Dnia Papieskiego organizowana jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

6. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów i emerytowanych nauczycieli.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. XXII Lubuski Tydzień Seniora w dniach 11-16 października na terenie całego województwa organizuje samorząd województwa lubuskiego. Mszę św. inauguracyjną w intencji seniorów 12 października w konkatedrze pw. św Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze o godz. 9.00 sprawować będzie bp Tadeusz Lityński.

9. W dalszym ciągu trwają prace przygotowawcze do remontu kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Ewie Kowalewskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Rodzinę Płucieniczak. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.