Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 22. 05. 2022.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 22. 05. 2022

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza.

2. Dzisiaj na Mszach św. jest czytany list Bpa Tadeusza Lityńskiego do Diecezjan.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji, zwraca się o wytrwałą modlitwę do Pana Boga o deszcz (dobrą pogodę).

4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W czwartek przypada Dzień Matki. Będziemy się modlić w intencji wszystkich Matek, za żyjące o zdrowie i błogosławieństwo Boże, a za zmarłe o szczęśliwość wieczną.

6. W miesiącu maju odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. W niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 16.00 z kazaniem Maryjnym. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie.

7. Zachęcamy do wyjazdu na Lednicę. Organizator wyjazdu: ks. Barnaba Dębicki z Witnicy. Informacje na stornie internetowej.

1. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III w Kamieniu Wielkim będą przeżywać I Komunię św. na Mszy św. o godz. 12.00.

2. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców i rodziny w sobotę 28.05. w Kamieniu Wielkim o godzinie 10.00.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Próba przed komunią dla dzieci wraz z rodzicami w poniedziałek 23.05. o godzinie 16.00 w Kamieniu Wielkim. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

5. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.

6. Spotkanie Rad Parafialnych, Kościelnych i PZC z całej naszej parafii 09.06. w czwartek o godzinie 19.00 w Sali Wiejskiej w Kamieniu Wielkim.

7. W dniach 16-17 czerwca 2022r. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Pokój Wam” (por. J 20,19).Pierwszy dzień dla liderów. Na piątkowe popołudnie zaprasza się młodzież z całej diecezji. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński w sposób szczególny do wyjazdu zachęca młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, by uczynić pobyt na DDM dziękczynieniem za ten sakrament.

8. W dniach 22-29 maja obchodzimy Tydzień Laudato si’ pt. „Słuchając i idąc razem”.

9. Otyńskie sanktuarium zaprasza na uroczystość nałożenia nowych koron Maryi Królowej Pokoju w Otyniu, w dniu 29 maja o godz. 13.00.

10. Ołtarze na Boże Ciało w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku.

11. Dziękujemy Pani Marzenie Bukowskiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy rodziców dzieci komunijnych o strojenie kościoła.. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Modlimy się w intencji dzieci komunijnych, Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

Jubileusz 25-lecia pielgrzymki św. Jana Pawła II do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

• 2 czerwca – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w parafii

• 4-5 czerwca – Program rocznicowy w Gorzowie Wlkp.

• 5 czerwca – Główne obchody

• 12.00 – Msza św. w katedrze pod przew. bp. Tadeusza Lityńskiego;

• 13.00 – Marsz dla Życia i Rodziny

• 15.00 – Festyn rodzinny na placu św. Jana Pawła II

• 17.00 – Koncert: Joszko Broda i zespół Dzieci z Brodą.

Jubileusz 50-lecia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Odpust ku czci MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

• 13-15 czerwca – Diecezjalne pielgrzymki środowiskowe (szczegóły na plakacie)

• 16 czerwca (Boże Ciało) – Uwielbienie Młodych, 19.30

• 17 czerwca – Diecezjalny Dzień Młodzieży, 15.00-21.00

• 18 czerwca – Jubileusz Diecezji – Obchody centralne

• 10.00 – Różaniec

• 11.00 – Katecheza jubileuszowa

• 12.00 – Msza św. pod przew. biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza

Festyn rodzinny – w programie m. in: poczęstunek dla pielgrzymów, występy scholi „Urwisy Maryi” z Gorzowa Wlkp. i zespołu „Drzewiczanie” z Kostrzyna n. Odrą, atrakcje dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, kiermasz produktów regionalnych.

Intencje Mszalne od 05 maja 12 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 05 maja 12 maja 2024r. Niedziela 05 maja Kamień Wielki 8:00 ++ Mariannę Stolarczyk w 63 rocz. śm. oraz Stefana, Jana, Andrzeja i Janinę.