Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20. 11. 2022r.

1. W tym tygodniu przypada: jutro Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych, w czwartek św. męcz. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w piątek św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. i M. – Patronki Kolejarzy.

2. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej, Kat. Stowarzyszenia Młodzieży i grup dla Intronizacji NSPJ.

3. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W czasie Adwentu będą Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują lampiony.

5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

7. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w dni powszednie na o godz. 16.30. W niedzielę w czasie Mszy św..

8. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

9. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

10. Dziękujemy Pani Iwonie Czarneckiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe poprosimy Panią Henrykę Kruszak. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.

34 wyświetlenia0 komentarzy