Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 01. 05. 2022

Zaktualizowano: 2 maj 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 01. 05. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w. Atanazego, we wtorek NMP Królowej Polski, w środę św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę Matki Bożej Łaskawej.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańca św. W Kamieniu Wielkim podczas Nabożeństwa majowego o godz. 16:00.

3. Dnia 3 Maja we wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej PolskiGłównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. Zapraszamy o 12.30 na Mszę św. wszystkich parafian: poczty sztandarowe, dzieci szkolne, młodzież, dorosłych i wszystkich, którym dobro ojczyzny leży na sercu.

4. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dzisiaj odbywa się VI Narodowe Czytanie Biblii.

5. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.

6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

7. Od dzisiejszej niedzieli odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w dni powszednie przed Mszą św. wieczorną, w Kamieniu Wielkim w niedzielę o godz. 16:00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.

8. Za tydzień dzieci z klasy III z Kamienia Małego przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota. Spowiedź w czwartek w Mościcach o godz. 17:30 i w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 17:30.

10. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych i rodziny w sobotę o godz.10:.00 w Kamieniu Małym.

11. W niedzielę 8 maja 2022 r. odbędzie się pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Paradyża.

12. W piątek w Kamieniu Wielkim Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie formacyjne młodzieży z klasy 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie w Witnicy 17 maja o 18:00.

13. We wtorek 3 Maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

14. W sobotę 7 maja odbędzie się Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża. Organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę 4 czerwca. Zapisy u Pani Magdaleny Koban. Koszt wyjazdu 100zł.

15. Weekendowe Rekolekcje Wielkanocne odbędą się w dniach 13-15 maja 2022r. w Rokitnie. Rekolekcje przeznaczone są dla młodzieży żeńskiej i męskiej od 14 roku życia wzwyż. Koszt rekolekcji wynosi 140 zł.

16. Zapowiedzi przedślubne : Tomasz Burza zam. Kamień Wielki i Justyna Kędra zam. Godziszów, zap.2.

17. Dziękujemy Pani Jolancie Sowie za sprzątanie świątyni, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Danutę Rajską. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania i młodzieży maturalnej. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.