Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 11. 12. 2022

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek NMP z Guadalupe, wtorek św. Łucji dz. i M., w środę św. Jana od Krzyża kpł. i DK.

2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się Rekolekcje parafialne połączone ze spowiedzią Adwentową. Dzisiaj na godz. 12.30 do Kamienia Wielkiego przychodzą dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. Na Mszy św. poświęcenie i wręczenie dzieciom medalików. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Dzisiaj o godz. 17.00 w Kamieniu Wielkim nabożeństwo ze św. Ritą. Rekolekcje w naszej parafii prowadzi Ojciec Dawid BurzaAugustianin z Krakowa.. W Rekolekcjach winni wziąć udział wszyscy parafianie: dzieci, młodzież i dorośli. Dokładny plan Rekolekcji zamieszczony jest w gablotce, na stronie Internetowej i podawany jest w ogłoszeniach. Do wtorku włącznie codziennie Msza św. i nauka dla wszystkich w poniedziałek w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o godz. 17.00, w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00. W poniedziałek na Mszach św. modlitwa przed relikwiami św. Rity oraz poświęcenie róż.

3. Msze św. we wtorek w Mościcach o godz. 16.30, w Kamieniu Małym o godz. 17.00, w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00. Spowiedź rekolekcyjna dla wszystkich będzie we wtorek w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o godz. 16.30, w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30.

4. Przeżywamy okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Msze roratnie odprawiamy w tygodniu o godz. 17.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Świece są w cenie po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas

7. Można nabywać opłatki wigilijne w prezbiterium na bocznym ołtarzu.

8. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

9. Rodzice dzieci komunijnych przygotowują w Kamieniu Wielkim dekorację na Boże Narodzenie.

10. Dziękujemy za ofiary składane na na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Zenonie Mołdoch za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Monikę Mołdoch. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i Rekolekcji Adwentowych. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Stanisławę Czechowską. Wieczny odpoczynek…

REKOLEKCJE ADWENTOWE

11. 12. – 13. 12. 2022 r.

NIEDZIELA – 11. 12. 2022 r.

Kamień Wielki Godz. 8.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Mościce Godz. 9.30 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Kamień Mały Godz. 11.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Kamień Wieli Godz. 12.30 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Kamień Wielki Godz. 17.00 – Nabożeństwo ze św. Ritą.

PONIEDZIAŁEK – 12. 12. 2022 r.

Mościce Godz. 16.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Kamień Mały Godz. 17.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Kamień Wielki Godz. 18.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Na Mszach. Św. modlitwa przed relikwiami św. Rity oraz poświęcenie róż.

WTOREK – 13. 12. 2022 r.

Mościce Godz. 16.30 – Msza św. i nauka dla wszystkich na zakończenie rekolekcji.

Kamień Mały Godz. 17.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich na zakończenie rekolekcji.

Kamień Wielki Godz. 18.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich na zakończenie rekolekcji.

Spowiedź dla wszystkich

Mościce Godz. 16.00