top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 22-29 listopada- Niedziela Chrystusa Króla

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ, dzisiaj też św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych.

2. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. męczenników Andrzeja Dung –Lac i Towarzyszy, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. i M. – Patronki Kolejarzy.

3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. Nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w parafii Witnica dzisiaj tj. 22 listopada o godzinie 15.00.

5. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych.

6. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

7. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami oraz z nawiedzeniem cmentarza.

8. Na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczona jest „Modlitwa rodzinna za zmarłych”.

9. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

10. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Zostały jeszcze świece małe w cenie 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

12. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W czasie Adwentu będą Roraty wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, środę i piątek, w Kamieniu Małym we wtorek, w Mościcach w czwartek o godzinie 17.00. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują lampiony na Roraty.

14. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

15. W piątek o godz. 16.00 i w sobotę o 10.00 zapraszamy na ostatnie jesienne porządki wokół kościoła. Prosimy zabrać ze sobą potrzebne narzędzia.

16. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Monice Baszczuk, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Zbigniewa Frąckiewicza. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

17. Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

18. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Commentaires


bottom of page