top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 22-29 listopada- Niedziela Chrystusa Króla

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ, dzisiaj też św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych.

2. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. męczenników Andrzeja Dung –Lac i Towarzyszy, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. i M. – Patronki Kolejarzy.

3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. Nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w parafii Witnica dzisiaj tj. 22 listopada o godzinie 15.00.

5. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych.

6. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

7. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami oraz z nawiedzeniem cmentarza.

8. Na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczona jest „Modlitwa rodzinna za zmarłych”.

9. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

10. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Zostały jeszcze świece małe w cenie 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

12. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W czasie Adwentu będą Roraty wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, środę i piątek, w Kamieniu Małym we wtorek, w Mościcach w czwartek o godzinie 17.00. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują lampiony na Roraty.

14. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

15. W piątek o godz. 16.00 i w sobotę o 10.00 zapraszamy na ostatnie jesienne porządki wokół kościoła. Prosimy zabrać ze sobą potrzebne narzędzia.

16. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Monice Baszczuk, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Zbigniewa Frąckiewicza. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

17. Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

18. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ogłoszenia duszpasterskie 03-12-2023 I Niedziela Adwentu 1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". 2. Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwan

Intencje Mszalne od 03 do 10 grudnia 2023r. Niedziela 03 grudnia Kamień Wielki 8.00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wiktorii i Jakuba. Mościce 9.30 Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski z

bottom of page