top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 15 do 22 listopada

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej zak., w środę bł. Karoliny Kózkówny dz. i męcz., w piątek św. św. Rafała Kalinowskiego kpł., w sobotę Ofiarowania NMP.

2. Dzisiaj przypada „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” – pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. Nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w parafii Witnica 22 listopada o godzinie 15.00.

5. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych.

6. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

7. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami oraz z nawiedzeniem cmentarza.

8. Na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczona jest „Modlitwa rodzinna za zmarłych”.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.

10. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

11. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 15 zł., małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

13. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby +po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

14. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

15. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Bernadetcie Wus, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Monikę Baszczuk. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele

16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Wojciechowskiego i śp. Leszka Wojtczaka. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

17. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page