top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 15 do 22 listopada

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej zak., w środę bł. Karoliny Kózkówny dz. i męcz., w piątek św. św. Rafała Kalinowskiego kpł., w sobotę Ofiarowania NMP.

2. Dzisiaj przypada „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” – pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. Nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w parafii Witnica 22 listopada o godzinie 15.00.

5. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych.

6. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

7. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami oraz z nawiedzeniem cmentarza.

8. Na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczona jest „Modlitwa rodzinna za zmarłych”.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.

10. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

11. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 15 zł., małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

13. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby +po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

14. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

15. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Bernadetcie Wus, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Monikę Baszczuk. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele

16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Wojciechowskiego i śp. Leszka Wojtczaka. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

17. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page