top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXII NIEDZIELA ZWYKŁAW ROKU LITURGICZNYM od 8 do 15 listopada 2020r.

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego Pp i DK., w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata Bpa i M., w piątek świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji.

2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

3. W środę 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 102 rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz.17.00.

4. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych.

5. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

6. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię koronawirusa wydała dekret, na mocy którego odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki uzyskania odpustów: Spowiedź, Komunia św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa choćby myślą za zmarłych.

7. Odpust zupełny mogą uzyskać osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu.

8. Na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczona jest „Modlitwa rodzinna za zmarłych”.

9. Pod hasłem „Podaruj nadzieję” Kościół obchodzi dzisiaj XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Organizuje go polska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na pomoc Kościołowi w Potrzebie.

10. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

11. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby +po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

12. W dzisiejszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych Mościcach i Kamieniu Małym na Mszach św.

13. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Beacie Czarneckiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Bernadettę Wus. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

15. Dziękujemy za porządki wokół kościoła.

16. W tym tygodniu zmarł Jan Wojciechowski, Msza Święta pogrzebowa w Kamieniu Wielkim w czwartek o godzinie. 14.00, zmarł również Leszek Wojtczak, Msza Święta pogrzebowa w Mościcach we wtorek o godzinie. 13.00. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

17. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page