top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 1 do 8 listopada

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Wszystkich Świętych, jutro Dzień Zaduszny, w środę św. Karola Boromeusza.

2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

3. W przyszłą niedzielę tj. 8 listopada zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

4. Dzisiaj 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego.

5. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o 17.15 i w Kamieniu Wielkim o godzinie 18.30. Będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.

6. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.

7. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

9. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię koronawirusa wydała dekret, na mocy którego odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki uzyskania odpustów: Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby myślą, za zmarłych przez osiem dni listopada, które mogą być dowolnie wybrane i oddzielone od siebie (odpust związany zwykle z dniami 1-8 listopada). Odpust zupełny można uzyskać także za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w dowolny jeden dzień listopada (odpust związany zwykle z dniem wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada).

10. Odpust zupełny mogą uzyskać osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu pod następującymi warunkami: duchowa łączność z wiernymi nawiedzającymi miejsca święte, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wzbudzenie intencji spełnienia, gdy będzie to możliwe, zwyczajnych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówienie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. jutrzni i nieszporów z oficjum za zmarłych, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia i innych modlitw za zmarłych) lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub wypełnienie uczynków miłosierdzia przez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź o godzinie 16.00 we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach, a w piątek w Kamieniu Wielkim.

12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Kamieniu Małym i w Mościcach, a w Kamieniu Wielkim w środę na Mszy Świętej o godzinie 17.00.

13. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w porządkowanie terenu wokół kościoła i przygotowanie świątyni do Uroczystości Wszystkich Świętych.

15. Dziękujemy za ofiary składane na Seminarium.

16. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Karolinie Kosińskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Beatę Czarnecką. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

17. W tym tygodniu zmarła Helena Jóźwiak, Msza Święta pogrzebowa w Kamieniu Małym w poniedziałek o godzinie. 13, polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

18. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page