top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 1 do 8 listopada

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Wszystkich Świętych, jutro Dzień Zaduszny, w środę św. Karola Boromeusza.

2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

3. W przyszłą niedzielę tj. 8 listopada zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

4. Dzisiaj 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego.

5. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o 17.15 i w Kamieniu Wielkim o godzinie 18.30. Będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.

6. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.

7. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w tygodniu o godzinie 16.30, a po wypominkach o godzinie 17.00 Msza Święta.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

9. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię koronawirusa wydała dekret, na mocy którego odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki uzyskania odpustów: Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby myślą, za zmarłych przez osiem dni listopada, które mogą być dowolnie wybrane i oddzielone od siebie (odpust związany zwykle z dniami 1-8 listopada). Odpust zupełny można uzyskać także za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w dowolny jeden dzień listopada (odpust związany zwykle z dniem wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada).

10. Odpust zupełny mogą uzyskać osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu pod następującymi warunkami: duchowa łączność z wiernymi nawiedzającymi miejsca święte, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wzbudzenie intencji spełnienia, gdy będzie to możliwe, zwyczajnych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówienie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. jutrzni i nieszporów z oficjum za zmarłych, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia i innych modlitw za zmarłych) lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub wypełnienie uczynków miłosierdzia przez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź o godzinie 16.00 we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach, a w piątek w Kamieniu Wielkim.

12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Kamieniu Małym i w Mościcach, a w Kamieniu Wielkim w środę na Mszy Świętej o godzinie 17.00.

13. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w porządkowanie terenu wokół kościoła i przygotowanie świątyni do Uroczystości Wszystkich Świętych.

15. Dziękujemy za ofiary składane na Seminarium.

16. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Karolinie Kosińskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Beatę Czarnecką. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

17. W tym tygodniu zmarła Helena Jóźwiak, Msza Święta pogrzebowa w Kamieniu Małym w poniedziałek o godzinie. 13, polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

18. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page