top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XXX NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 25 do

 1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek bł. Celiny Borzęckiej, we wtorek św. Sabiny, w środę świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 3. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

 4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

 5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych oraz wpisujemy miejscowość. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.

 7. W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. jak w każdą niedzielę.

 8. Na cmentarzach modlitwy indywidualne przy grobach – nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko w kościele. Episkopat Polski zachęca, by odwiedziny cmentarzy rozłożyć na czas przed Wszystkimi Świętymi i po Wszystkich Świętych, by nie cieśnić się we Wszystkich Świętych na cmentarzach.

 9. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o 17.15 i w Kamieniu Wielkim o godzinie 18.30. Będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.

 10. W środę przypadają imieniny Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ks. Biskupa.

 11. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych przypominany, że katolicy nie biorą udziału w pogańskich obrzędach Halloween. Przeciw Halloween sprzeciwiają się chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci.

 12. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Wierni, którzy w dniach od 1. XI do 8. XI nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. W intencji Ojca św. można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek modlitwę. Odpust ten od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym. Jeśli ktoś od 1 do 8 listopada nie wykorzysta wszystkich dni do uzyskania odpustu zupełnego, to może to uczynić w inne dni w listopadzie.

 13. Na stronie diecezjalnej Caritas (caritaszg.pl) udostępnione zostaną numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym.

 14. Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi w tygodniu przed Mszą Świętą.

 15. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Ewie Kotarskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Karolinę Kosińską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

 16. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentarios


bottom of page