top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XVII NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYMod 26 lipca do 2 sierpnia

1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by w trakcie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy Świętej.

3. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

4. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna w dzisiejszą niedzielę tj. 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 2 sierpnia. Dziś o godz. 12.00 spod domu prymicjanta rozpocznie się procesja do kościoła na Mszę Świętą o godz. 12.30.

5. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów. Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń.

6. W tygodniu Kancelaria czynna we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

7. W związku z uwagami nadesłanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. W związku z częstym naruszaniem tego obowiązku i zgłoszeniami jakie z tego powodu napływają do Sanepidu, została zamieszczona na drzwiach kościoła oraz w gablocie parafialnej informacja o konieczności zachowywania przez wiernych obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Sanepid zaleca ponadto częste przypominanie wiernym o tym obowiązku. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

8. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, rozpoczyna się sierpień- miesiąc trzeźwości.

9. W sobotę 1 sierpnia 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.

10. W niedzelę 2 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli- można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. Na Mszy Świętej 1 sierpnia o godz. 11.00 w Kamieniu Wielkim po zeszłorocznej instalacji nowego administratora parafii odbędzie się wprowadzenie w obowiązki proboszcza tej parafii.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni osobom bezpośrednio związanym z organizacją Prymicji, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Beatę Wus. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

13. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentários


bottom of page