OGŁOSZENIA XVII NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYMod 2 sierpnia do 9 sierpni

1. Dzisiaj XVIII niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by w trakcie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy Świętej.

3. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

4. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msze Święte prymicyjne o. Dawida Burzy dzisiaj tj. 2 sierpnia w Mościcach o godz. 9.30 i Kamieniu Małym o godz. 11.00.

5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Mszę Świętą prymicyjną dnia 26 lipca o godz. 12.30. Ojciec prowincjał Augustianów na Polskę, kaznodzieja prymicyjny wyraża swoją wdzięczność wobec parafian w Kamieniu Wielkim za przygotowanie i piękną Mszę Świętą prymicyjną.

6. W tygodniu Kancelaria czynna we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

7. Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dytansu.

8. Dzisiaj tj. 2 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli- można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.

10. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą św. wieczorną.

11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno- Teologiczny w Zielonej Górze.

12. Zmiana tajemnic Różańca Świętego w poniedziałek na Mszy Świętej o godz. 18.00 w Kamieniu Wielkim, we wtorek w Kamieniu Małym i w czwartek w Mościcach.

13. W czwartek 30 lipca o godz. 12.00 pożegaliśmy Mszą Świętą pogrzebową śp. Stanisława Rybińskiego, polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Bogumile Raczkowskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Piotra Raczkowskiego. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

15. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.

Intencje Mszalne od 25 lutego do 03 marca 2024r.

Intencje Mszalne  od 25 lutego do 03 marca  2024r. Niedziela 25 lutego Kamień Wielki 8.00+ Mirosława Klimaszewskiego. Intencja mamy. Mościce 9.30+ Tadeusza Rutkowskiego w 2 rocz. śm. Kamień Mały 11.00