top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XVI NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 19 lipca do 26 lipca 2020

Zaktualizowano: 20 lip 2020

1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by w trakcie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy Świętej.

3. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

4. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna planowana jest ze względu na stan epidemii w niedzielę 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 2 sierpnia. 26 lipca o godz. 12.00 spod domu prymicjanta rozpocznie się procesja do kościoła na Mszę Świętą o godz. 12.30.

5. W poniedziałek 20 lipca na Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży z Kamienia Wielkiego z klas od VI do VIII. Po Mszy Świętej niespodzianka.

6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na wspólne porządkowanie terenu wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą sprzętu do sprzątania.

7. Prosimy mieszkańców ul. Pocztowej o udekorowanie trasy przejścia procesji prymicyjnej.

8. W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się próba wszystkich biorących udział w procesji prymicyjnej.

9. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów. Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń.

10. Dzisiaj tj. 19 lipca na każdą Mszę Świętą w Kamieniu Wielkim, Mościcach i Kamieniu Małym Bractwo Szkaplerzne przychodzą z swoimi szkaplerzami na ich rocznicową Mszę Świętą.

11. W sobotę 25 lipca św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się po Mszach Świętych o godz.18.00- w Kamieniu Wielkim w środę, w Mościcach w czwartek a w Kamieniu Małym we wtorek.

12. W tygodniu Kancelaria czynna we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

13. W związku z uwagami nadesłanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. W związku z częstym naruszaniem tego obowiązku i zgłoszeniami jakie z tego powodu napływają do Sanepidu, została zamieszczona na drzwiach kościoła oraz w gablocie parafialnej informacja o konieczności zachowywania przez wiernych obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Sanepid zaleca ponadto częste przypominanie wiernym o tym obowiązku. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Danucie Andrejczuk, a o przyszłe zatroskanie poprosimy na Mszę Świętą prymicyjną osoby bezpośrednio związane z organizacją Prymicji. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

15. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page