top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XVI NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 19 lipca do 26 lipca 2020

Zaktualizowano: 20 lip 2020

1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by w trakcie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy Świętej.

3. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

4. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna planowana jest ze względu na stan epidemii w niedzielę 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 2 sierpnia. 26 lipca o godz. 12.00 spod domu prymicjanta rozpocznie się procesja do kościoła na Mszę Świętą o godz. 12.30.

5. W poniedziałek 20 lipca na Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie młodzieży z Kamienia Wielkiego z klas od VI do VIII. Po Mszy Świętej niespodzianka.

6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na wspólne porządkowanie terenu wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą sprzętu do sprzątania.

7. Prosimy mieszkańców ul. Pocztowej o udekorowanie trasy przejścia procesji prymicyjnej.

8. W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się próba wszystkich biorących udział w procesji prymicyjnej.

9. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów. Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń.

10. Dzisiaj tj. 19 lipca na każdą Mszę Świętą w Kamieniu Wielkim, Mościcach i Kamieniu Małym Bractwo Szkaplerzne przychodzą z swoimi szkaplerzami na ich rocznicową Mszę Świętą.

11. W sobotę 25 lipca św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się po Mszach Świętych o godz.18.00- w Kamieniu Wielkim w środę, w Mościcach w czwartek a w Kamieniu Małym we wtorek.

12. W tygodniu Kancelaria czynna we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

13. W związku z uwagami nadesłanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. W związku z częstym naruszaniem tego obowiązku i zgłoszeniami jakie z tego powodu napływają do Sanepidu, została zamieszczona na drzwiach kościoła oraz w gablocie parafialnej informacja o konieczności zachowywania przez wiernych obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Sanepid zaleca ponadto częste przypominanie wiernym o tym obowiązku. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Danucie Andrejczuk, a o przyszłe zatroskanie poprosimy na Mszę Świętą prymicyjną osoby bezpośrednio związane z organizacją Prymicji. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

15. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Comments


bottom of page