top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XV NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 12 lipca do 19 lipca 2020

1. Dzisiaj XV niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominamy o trosce rodziców i opiekunów by w trakcie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy Świętej.

3. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.

4. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna planowana jest ze względu na stan epidemii w niedzielę 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 2 sierpnia.

5. W poniedziałek 13 lipca po Mszy Świętej o godz.18.00 zapraszamy wszystkie wspólnoty: Żywy Różaniec, Caritas, Radę Kościelną, Koło Gospodyń Wielkich, OSP, Dyrekcję szkoły i Sołectwo Kamień Wielki na spotkanie związane z organizacją Mszy prymicyjnej.

6. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców. Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów. Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń.

7. W czwartek NMP z Góry Karmel, zapraszamy w niedzielę 19 lipca na każdą Mszę Świętą w Kamieniu Wielkim, Mościcach i Kamieniu Małym Bractwo Szkaplerzne z swoimi szkaplerzami na ich rocznicową Mszę Świętą.

8. W tygodniu Kancelaria czynna we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

9. W związku z uwagami nadesłanymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. W związku z częstym naruszaniem tego obowiązku i zgłoszeniami jakie z tego powodu napływają do Sanepidu, została zamieszczona na drzwiach kościoła oraz w gablocie parafialnej informacja o konieczności zachowywania przez wiernych obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Sanepid zaleca ponadto częste przypominanie wiernym o tym obowiązku. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

10. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Annie Górskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Danutę Andrejczuk. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

11. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny.

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page