top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA XIX NIEDZIELA ZWYKŁA W ROKU LITURGICZNYM od 18 do 25 października

1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Łukasza – patrona służby zdrowia, módlmy się szczególnie za personel medyczny naszego DPS-u, jutro bł. Ks. Jerzego Popiełuszki kpł. i M., we wtorek św. Jana Kantego kpł., w czwartek św. Jana Pawła II Pp., w piątek św. Józefa Bilczewskiego Bpa.

3. Zmiana urzędowania Kancelarii parafialnej: w ciągu tygodnia oprócz poniedziałku i soboty po mszy św. wieczornej o godz. 19.00, we wtorek od 16.00 do 17.00. W nagłych wypadkach o każdej porze.

4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu.

5. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Na Msze św. przychodzą dzieci z rodzicami lub opiekunami.

7. W dzisiejszą niedziele zostało odwołane liczenie wiernych.

8. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. Modlimy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania.

9. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30 Różaniec dla dzieci w poniedziałek,środę i piątek o godz.17.00, a dla młodzieży o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła niech odmawia Różaniec w domu.

10. Jutro w poniedziałek 19 X przypada rocznica męczeńskiej śmieci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – Kapelana Solidarności i Kapelana Świata Pracy.

11. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy w kopercie na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

12. Kurs przedmałżeński odbywa się w dniach 10, 17 i 24 X. w godz. 10-14 w Kostrzynie w par. MB Rokitniańskiej.

13. 22 października Trybunał Konstytucyjny stwierdzi, czy aborcja eugeniczna jest zgodna z prawem. To może być historyczny dzień, w którym chorym dzieciom nienarodzonym zostanie przyznane prawo do życia. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w nowennie życia o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II potrwa do 21 października. Prosimy o modlitwę.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Dianie Zapała, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Ewę Kotarską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page