top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA V NIEDZIELA WIELKANOCNA od 10 maja do 17 maja 2020 rok.

OGŁOSZENIA V NIEDZIELA WIELKANOCNA

od 10 maja do 17 maja 2020 rok

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.

2. Polecamy Bogu w modlitwie dk. Dawida Burzę, który otrzyma święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna w niedziele planowana jest ze względu na stan epidemii 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mośćicach i Kamieniu Małym 02 sierpnia.

3. Nabożeństwa majowe poświęcone ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej i w dni bez Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00, w Kamieniu Małym o godz.18.00, w Mościcach po Mszy św. Podczas nabożeństwa zachowujemy obowiązujący limit osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 metry od siebie i modlimy o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

4. Spowiedź przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

5. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

6. Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne i Sakrament Bierzmowania w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii i Bierzmowania zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci i młodzieży do szkół.

7. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Annie Bujarskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Sylwię Sobalską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

8. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 20 kwietnia

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m* powierzchni kościoła . W kamieniu Wielkim 17 osób plus 3 na chórze, w Mościcach 21 plus po 3 osoby na trzech chórach, Kamień Mały 12 osób plus 3 na chórze. Dla ułatwienia zachowania zasady dystansu ( 2 metrów) są wyłożone tabliczki na ławkach z napisem „wyznaczone miejsce”

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

9. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb św. pamięci Jerzego Nowickiego na cmentarzu w Kamieniu Małym. Polecajmy Jego miłosierdziu Bożemu i wypraszajmy dla rodziny potrzebne łaski. Msza św. w intencji zmarłego tzw. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona po ustaniu epidemii.

W sobotę 16 maja 2020 r. o godz. 13.00 w Kamieniu Wielkim Msza św. dziękczynna rocznicowa w 24 rocznicę święceń kapłańskich całego mojego rocznika. Kapłani po odprawieniu Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkają się na plebanii na wspólnym obiedzie. 11. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek 15 maja o godz.19.00 w kościele w Kamieniu Wielkim. 12. Kurs przedmałżeński w parafii NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się w niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele parafialnym o godz. 19.15 i będzie trwał do 29. 05. 2020 r. Od poniedziałku nauki będą o godz. 19.00 w kościele. 13. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Bartosz Michał Daszkowski zam. Gorzów Wlkp. i Justyna Małgorzata Józefczyn zam. Kamień Mały - zapowiedź pierwsza.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page