top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA V NIEDZIELA – od 29 marca do 5 kwietnia 2020 r.


1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.

2. Rekolekcje Wielkopostne i spowiedź parafialna ze względu na ograniczenia związane z wprowadzeniem stanu epidemii rekolekcje są odwołane. Zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 19 marca-1 kwietnia o godzinie 19.00, które zostaną wygłoszone w TVP3, Polskim Radiu- program regionalny oraz przez Internet.

3. Msze Święte w tygodniu o godzinie 18.00.

4. W najbliższym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Prosimy wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie, a ewentualne osobiste wizyty wcześniej umówić.

5. Spowiedź Święta w tygodniu po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z kapłanem.

6. W przypadku większej ilości wiernych przybyłych na Eucharystię można przyjąć Komunię Świętą poza Eucharystią. Udzielanie Komunii Świętej poza Eucharystią w niedzielę i w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą. Może w tym obrzędzie uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

7. Wszyscy wierni mogą skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i w święta nakazane do odwołania.

8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach Świętych świece Wielkanocne

w ramach Wielkanocnej akcji diecezjalnej Caritas. Świeca w cenie 15 złotych, przeznaczona na Pomoc Dzieciom w Rwandzie. Można nabyć świece w zakrystii i w sklepach w Kamieniu Wielkim.

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Komunia dla chorych w I piątek miesiąca zostaje wstrzymana do czasu odwołania epidemii. W nagłych wypadkach proszę zgłaszać chorych telefonicznie 95-751-58-78.

10.Zmiana tajemnic Różańca Świętego bez zmian tajemnic różańcowych i modlimy się w tym miesiącu o wybawienie ludzkości z koronawirusa.

11.W tym tygodniu odbył się pogrzeb w Kamieniu Małym śp. Marii Dubert, polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu.

12.Po spotkaniu Rady Parafialnej, PZC, PZL i KGW w okresie zimowym i Wielkiego Postu osoby sprzątające kościół, zamiast kwiatów składają ofiarę na remont kościoła przy odbiorze kluczy u Pani Stasi Szymaszek i sprząta jedna rodzina.

13.Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Ożarowskiej Zofii, a o przyszłe zatroskanie prosimy Panią Hładką Lucynę. W związku ze stanem epidemiologicznym, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym klamki, części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz poręcze schodów i ławki.

14.W czasie trwania stanu epidemiologicznego prosimy o przestrzeganie zarządzeń Rządu, przepisów sanitarnych oraz zasad higieny. Pamiętajmy o ludziach starszych

i samotnych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy i troski.

15.Do nabycia na stoliku jest Tygodnik Katolicki: Niedziela

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Commentaires


bottom of page