top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA NIEDZIELATRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJod 7 do 14 czerwca 2020r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w poniedziałek św. Jadwigi Królowej, w czwartek Boże Ciało, w sobotę św. Antoniego z Padwy, Kp. Dk.

2. W sobotę przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Odpust jest największym świętem parafialnym. Uroczysta Msza Święta Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Mszę Świętą Odpustową odprawi ksiądz proboszcz z Pyrzan, ksiądz kanonik Stanisław Dochniak.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła zostaną odprawione w Kamieniu Wielkim o godzinie 9.00, w Mościcach o godzinie 11.00 i w Kamieniu Małym o godzinie 13.00. Zachęcamy do udekorowania domów emblematami eucharystycznymi, flagami itp. W czasie Mszy Świętej w Kamieniu Wielkim dzieci z klasy czwartej będą przeżywały pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci z klasy czwartej i ich rodziców w środę o godzinie 17.00. Po spowiedzi próba dla dzieci.

4. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. Msza Święta o godzinie 18.00, Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.

5. W piątek po Bożym Ciele można skorzystać z dyspensy i spożywać pokarmy mięsne. Warunkiem jest dodatkowa modlitwa lub spełnienie innych dobrych uczynków.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka na KUL i IFT w Zielonej Górze.

7. W poniedziałek na Mszy Świętej w Kamieniu Wielkim zmiana tajemnic różańcowych.

8. Z dniem 1 czerwca odwołana została dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i w święta nakazane.

9. Nie obowiązuje już limit osób gromadzących się w kościołach. Wierni mają jednak obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego. Dzieci mogą uczestniczyć we mszy bez opieki rodziców. Dopuszczalne są dwie formy przyjmowania Komunii Świętej- na rękę i do ust. Komunię Świętą przyjmowaną na rękę spożywamy w obecności szafarza bezpośrednio po jej otrzymaniu.

10. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny.Msza prymicyjnaplanowana jest ze względu na stan epidemii w niedzielę 26 lipcao godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 2 sierpnia.

11. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 8.30 do 9.30.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Annie Rapcia, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Wasik. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

13. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

14. W poniedziałek o godzinie 19.00 w sali wiejskiej spotkanie członków parafialnego zespołu Caritas z kierownictwem Caritas z Gorzowa Wlkp.

15. Dzisiaj tj. 7 czerwca po Mszy Świętej o 12.30 w Kamieniu Wielkim odbędzie się spotkanie komunijne z rodzicami dzieci obecnej klasy drugiej i trzeciej.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page