top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGOod 31 maja do 7 czerwca 2020 rok

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii Wielkanocnej trwa do Uroczystości Najświętszej Trójcy. Sakrament pokuty i pojednania w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.

2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym dniem chorych, którego szczególną patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy wszystkich chorych parafian do modlitwy i ofiar w intencji misjonarzy.

3. W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. We wtorek 2 czerwca obchodzimy 23 rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim oraz obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny- przeniesione z 31 maja.

5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Komunia dla chorych w piątek od godziny 8.00.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Z dniem 1 czerwca odwołana zostala dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i w święta nakazane.

9. Nie obowiązuje już limit osób gromadzących się w kościołach. Wierni mają jednak obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego. Dzieci mogą uczestniczyć we mszy bez opieki rodziców. Dopuszczalne są dwie formy przyjmowania Komuni Świętej- na rękę i do ust. Komunię Świętą przyjmowaną na rękę spożywamy w obecności szafarza bezpośrednio po jej otrzymaniu.

10. Obchody Bożego Ciała- Msza Święta Procesja Eucharystyczna wokół kościoła z udziałem uczestniczących w liturgii. Zachęcamy do udekorowania domów emblematami eucharystycznymi, flagami itp.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

12. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna w niedziele planowana jest ze względu na stan epidemii 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 2 sierpnia.

13. Dzisiaj kończą się nabożeństwa majowe. Od jutra zaczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w tygodniu i w niedzielę po Mszy Świętej.

14. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

15. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Krystynie Rapcia, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Rapcia. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

16. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 26 marca do 02 kwietnia 2023r. Niedziela 26 marca Kamień Wielki 8:00++ Chrzestnych Janinę Lachtarę, Stanisława i Stefanię Prucnal. Intencja rodziny Burza. Mościce 9:30++ Z rodzin

bottom of page