top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PANSKIEGO od 24 maja do 31 maja 2020 roku

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna.

2. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna w niedziele planowana jest ze względu na stan epidemii 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 02 sierpnia.

3. Nabożeństwa majowe poświęcone ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej i w dni bez Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00, w Kamieniu Małym o godz.18.00, w Mościcach po Mszy św. Podczas nabożeństwa zachowujemy obowiązujący limit osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 metry od siebie i modlimy o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

4. Spowiedź przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

5. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

6. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Małgorzacie Jurkowskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Krystynę Rapcia. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

7. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 17 maja

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 10 m2 powierzchni kościoła . W kamieniu Wielkim 25 osób plus 4 na chórze, w Mościcach 32 plus po 4 osoby na trzech chórach, Kamień Mały 18 osób plus 4 na chórze. Dla ułatwienia zachowania zasady dystansu ( 2 metrów) są wyłożone tabliczki na ławkach z napisem „wyznaczone miejsce”

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części, przyjąć na dłoń lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

8. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

9. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego.

10. Kurs przedmałżeński w parafii NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się w niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele parafialnym o godz. 19.15 i będzie trwał do 29. 05. 2020 r. Od poniedziałku nauki będą o godz. 19.00 kościele.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o przystrojeniu świątyni zielenią.

12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Bartosz Michał Daszkowski zam. Gorzów Wlkp. i Justyna Małgorzata Józefczyn zam. Kamień Mały - zapowiedź trzecia.

13. W sobotę 23 maja odbyły się święcenia diakonatu i prezbiteratu w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu.

14. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

15. Apel o wsparcie lokalnych producentów żywności

Bp Tadeusz Lityński, na prośbę wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, przyłącza się do akcji wspierania lokalnych producentów żywności w trudnym czasie pandemii. Biskup zielonogórsko-gorzowski zachęca zatem wiernych do kupowania zdrowych i smacznych produktów od regionalnych – lubuskich i dolnośląskich – przedsiębiorców, również tych, którzy prowadzą sprzedaż na targowiskach.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page