top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PANSKIEGO od 24 maja do 31 maja 2020 roku

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna.

2. Polecamy Bogu w modlitwie Ojca Dawida Burzę, który otrzymał święcenia kapłańskie 14 maja w Krakowie o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Katarzyny. Msza prymicyjna w niedziele planowana jest ze względu na stan epidemii 26 lipca o godz. 12.30. w Kamieniu Wielkim, a w Mościcach i Kamieniu Małym 02 sierpnia.

3. Nabożeństwa majowe poświęcone ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej i w dni bez Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00, w Kamieniu Małym o godz.18.00, w Mościcach po Mszy św. Podczas nabożeństwa zachowujemy obowiązujący limit osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 metry od siebie i modlimy o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

4. Spowiedź przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

5. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

6. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Małgorzacie Jurkowskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Krystynę Rapcia. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

7. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 17 maja

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 10 m2 powierzchni kościoła . W kamieniu Wielkim 25 osób plus 4 na chórze, w Mościcach 32 plus po 4 osoby na trzech chórach, Kamień Mały 18 osób plus 4 na chórze. Dla ułatwienia zachowania zasady dystansu ( 2 metrów) są wyłożone tabliczki na ławkach z napisem „wyznaczone miejsce”

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części, przyjąć na dłoń lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

8. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

9. Od piątku trwa nowenna do Ducha Świętego.

10. Kurs przedmałżeński w parafii NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą rozpocznie się w niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele parafialnym o godz. 19.15 i będzie trwał do 29. 05. 2020 r. Od poniedziałku nauki będą o godz. 19.00 kościele.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o przystrojeniu świątyni zielenią.

12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie : Bartosz Michał Daszkowski zam. Gorzów Wlkp. i Justyna Małgorzata Józefczyn zam. Kamień Mały - zapowiedź trzecia.

13. W sobotę 23 maja odbyły się święcenia diakonatu i prezbiteratu w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu.

14. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

15. Apel o wsparcie lokalnych producentów żywności

Bp Tadeusz Lityński, na prośbę wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, przyłącza się do akcji wspierania lokalnych producentów żywności w trudnym czasie pandemii. Biskup zielonogórsko-gorzowski zachęca zatem wiernych do kupowania zdrowych i smacznych produktów od regionalnych – lubuskich i dolnośląskich – przedsiębiorców, również tych, którzy prowadzą sprzedaż na targowiskach.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Commenti


bottom of page