top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGOod 19 do 26 kwietnia 2020 rok1. Dzisiaj II Niedziela Wielk

OGŁOSZENIA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

od 19 do 26 kwietnia 2020 rok

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Międzynarodowe święto Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

3. Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.

4. W najbliższy czwartek uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Patrona naszego filialnego kościoła w Mościcach. Uroczystości Odpustowe w Mościcach ze względu na stan epidemii zostały przeniesione na późniejszy termin.

5. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Iwonie Czerneckiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy z rodziny Świniuch . W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

6. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 20 kwietnia

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m* powierzchni kościoła .

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

7. Tygodniki katolickie: Niedziela podwójny numer w cenie 10 złotych, Gość Niedzielny i Mały Gość.

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb św. pamięci Katarzyny Podgórskiej na cmentarzu w Mościcach. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu i wypraszajmy dla rodziny zmarłej potrzebne łaski. Msza św. w intencji zmarłej tzw. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona po ustaniu epidemii.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page