top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA na IV Niedzielę Adwentuod 20 do 27 grudnia 2020r.

 1. Dzisiaj przypada IV Niedziela Adwentu.

 2. W tym tygodniu Msza św. Roratnia od poniedziałku do środy o godz. 17.00.

 3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.

 4. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W Wigilię wieczorem wspólnie zasiadamy przy stole wigilijnym: modlimy się, czytamy fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, śpiewamy kolędy, zapalamy świecę Wigilijną, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W ten wieczór pamiętamy o osobach chorych i samotnych. W Wigilię nie spożywamy pokarmów mięsnych.

 5. Pasterka w Kamieniu Małym o godz. 21.00, w Mościcach o godz. 22.30, a w Kamieniu Wielkim o godz.24.00. Na Pasterce zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

 6. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. W Boże Narodzenie Msza Święta w Mościcach o godz. 9.30, w Kamieniu Małym o godz. 11.00, a w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.

 7. W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

 8. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Podczas Mszy Świętej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 9. Można nabywać opłatki Wigilijne.

 10. W dniach 20-23 grudnia odbędą się diecezjalne rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. prof. Andrzej Draguła. Temat rekolekcji – „Wierzę w Kościół”. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi transmitowane będą na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski z gorzowskiego kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski w niedzielę o godz. 10.30 i od poniedziałku do środy o godz. 19.00.

 11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

 12. Dnia 6 stycznia 2021 r. w Uroczystość Trzech Króli odbędzie się Orszak Trzech Króli w kościele.

 13. W poniedziałek 21 grudnia o godz.12.00 prosimy o pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą potrzebnych narzędzi.

 14. We wtorek o godz.16.00 w Kamieniu Wielkim rodzice dzieci z klasy III i IV dekorują kościół na Święto Bożego Narodzenia.

 15. W poniedziałek przed południem do Kościoła przekazane zostanie Światełko Betlejemskie. W ciągu dnia do Świąt Bożego Narodzenia można przejąć światełko do swoich domów.

 16. Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

 17. W tym tygodniu Mszą Świętą pogrzebową pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Irenę Krawiec, polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

 18. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page