top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA na III Niedzielę Adwentu od 13 do 20 grudnia 2020r.


1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jasna od Krzyża kpł. i DK.

2. Dzisiaj III Niedziela Adwentu nazywana Niedzielą Radości – Gaudete.

3. W okresie Adwentu Msza św. Roratnia dla dorosłych, młodzieży i dzieci w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 17.00, w Mościcach w czwartek o godz. 17.00.

4. Dzisiaj 13 grudnia przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

5. Dyspensa biskupa diecezjalnego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane jest nadal aktualna. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno odbywać się po głębszym namyśle. Dyspensy zostały ogłoszone, ze względu na przepisy, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii nie oznacza zakazu pójścia na Mszę św.

6. Do nabycia są opłatki.

7. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

8. Dziś tj. 13 grudnia poświęcenie medalików dla uczniów klasy 3 na Mszy Św.o 12.30 w Kamieniu Wielkim.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

10. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

11.Trwają 33 – Dniowe Rekolekcje Internetowe: Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Zakończenie rekolekcji 1. 01. 2021.Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej:oddanie33.pl – znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji.

12.Spowiedź adwentowa przed Świętami w tygodniu przed Mszami Św. i w niedziele do 23 grudnia.

13.Spowiedź adwentowa i Komunia dla chorych w sobotę 19 grudnia od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać dodatkowo osoby, które z racji świąt chcą przyjąć Komunię Św. dla chorych.

14.Włączamy się w akcję “Różaniec do granic czasu” w parafii w Kamieniu Wielkim. W związku z tym zamówione zostały święce, które będą rozprowadzane w najbliższym czasie. Szczegóły akcji na stronie internetowej i w gablocie.

15.Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

16.Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Marii Kopanieckiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Kazimierza Bujarskiego. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

17.O posprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia poprosimy rodziców dzieci z klas III i IV przygotowujących się do I Komunii Św.

18.W poniedziałek 14 grudnia rano pod kościół podstawiona zostanie przyczepa, prosimy o pomoc w uprzątnięciu ściętego drzewa.

19.Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

20.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r.

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r. Niedziela 21 lipca Kamień Wielki 8:00. ++ Stefana, Annę i Fidelisa Czyrka.                                                        Mościce 9:30 Imien

Comments


bottom of page