top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA na III Niedzielę Adwentu od 13 do 20 grudnia 2020r.


1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jasna od Krzyża kpł. i DK.

2. Dzisiaj III Niedziela Adwentu nazywana Niedzielą Radości – Gaudete.

3. W okresie Adwentu Msza św. Roratnia dla dorosłych, młodzieży i dzieci w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 17.00, w Mościcach w czwartek o godz. 17.00.

4. Dzisiaj 13 grudnia przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

5. Dyspensa biskupa diecezjalnego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane jest nadal aktualna. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno odbywać się po głębszym namyśle. Dyspensy zostały ogłoszone, ze względu na przepisy, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii nie oznacza zakazu pójścia na Mszę św.

6. Do nabycia są opłatki.

7. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

8. Dziś tj. 13 grudnia poświęcenie medalików dla uczniów klasy 3 na Mszy Św.o 12.30 w Kamieniu Wielkim.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

10. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

11.Trwają 33 – Dniowe Rekolekcje Internetowe: Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Zakończenie rekolekcji 1. 01. 2021.Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej:oddanie33.pl – znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji.

12.Spowiedź adwentowa przed Świętami w tygodniu przed Mszami Św. i w niedziele do 23 grudnia.

13.Spowiedź adwentowa i Komunia dla chorych w sobotę 19 grudnia od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać dodatkowo osoby, które z racji świąt chcą przyjąć Komunię Św. dla chorych.

14.Włączamy się w akcję “Różaniec do granic czasu” w parafii w Kamieniu Wielkim. W związku z tym zamówione zostały święce, które będą rozprowadzane w najbliższym czasie. Szczegóły akcji na stronie internetowej i w gablocie.

15.Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

16.Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Marii Kopanieckiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Kazimierza Bujarskiego. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

17.O posprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia poprosimy rodziców dzieci z klas III i IV przygotowujących się do I Komunii Św.

18.W poniedziałek 14 grudnia rano pod kościół podstawiona zostanie przyczepa, prosimy o pomoc w uprzątnięciu ściętego drzewa.

19.Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

20.Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 25 lutego do 03 marca 2024r.

Intencje Mszalne  od 25 lutego do 03 marca  2024r. Niedziela 25 lutego Kamień Wielki 8.00+ Mirosława Klimaszewskiego. Intencja mamy. Mościce 9.30+ Tadeusza Rutkowskiego w 2 rocz. śm. Kamień Mały 11.00

bottom of page