top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA na II Niedzielę Adwentu od 6 do 13 grudnia 2020r.

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Mikołaja Bpa, w poniedziałek św. Ambrożego Bpa i DK., we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca.

 3. W okresie Adwentu Msza św. Roratnia dla dorosłych, młodzieży i dzieci w Kamieniu Wielkim w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, w Kamieniu Małym we wtorek o godz. 17.00, w Mościcach w czwartek o godz. 17.00.

 4. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 5. We wtorek 8. XII. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. Mościcach o godz. 16.00, w Kamieniu Małym o 17.00, a w Kamieniu Wielkim o 18.00. Na Mszach Świętych zmiana tajemnic różańca świętego.

 6. Dyspensa biskupa diecezjalnego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane jest nadal aktualna. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno odbywać się po głębszym namyśle. Dyspensy zostały ogłoszone, ze względu na przepisy, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii nie oznacza zakazu pójścia na Mszę św.

 7. Od dziś można nabywać opłatki. Do nabycia sa jeszcze małe świece wigilijne po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

 8. W przyszłą niedzielę tj. 13 grudnia poświęcenie medalików dla uczniów klasy 3 na Mszy Św.o 12.30 w Kamieniu Wielkim.

 9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu w kościele. Komunię św. przyjmujemy w dwóch rzędach, w pierwszej kolejności udziela się Komunię św. na rękę, a w drugiej do ust.

 10. Ze względu na zaostrzone przepisy- 1 osoba na 15m², w Kamieniu Wielkim w kościele przebywać może 18 osób + 3 osoby na chórze. W Mościcach w kościele 22 osoby + po 3 osoby na chórach. W Kamieniu Małym w kościele 15 osób + 3 osoby na chórze.

 11. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.

 12. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 13. Trwają 33 – Dniowe Rekolekcje Internetowe: Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Zakończenie rekolekcji 1. 01. 2021.Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej:oddanie33.pl – znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji.

 14. Spowiedź adwentowa przed Świętami w tygodniu przed Mszą Św. i w niedzielę od 6 do 23 grudnia.

 15. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i na Seminarium.

 16. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Sylwii Tomczak, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Marię Kopaniecką. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

 17. Informujemy o możliwości zamawiania intencji Mszy Św. na rok 2021 w zakrystii, w kancelarii i na tacę.

 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Edwarda Najdę i Adelę Wysoczańską. Polecajmy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

 19. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page