top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKANOCNA od 3 maja do 10 maja 2020 rok

OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

od 3 maja do 10 maja 2020 rok

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza.

2. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Polecamy Bogu wszystkich kapłanów, sióstr i braci zakonnych, szczególnie z zakonu Augustianów dk. Dawida Burzę, który otrzyma święcenia kapłańskie 14 maja 2020 r. w Krakowie oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Nabożeństwa majowe poświęcone ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej i w dni bez Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00, w Kamieniu Małym o godz.18.00, a w Mościcach po Mszy św. Podczas nabożeństwa zachowujemy obowiązujący limit osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 metry od siebie i modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na Filiach po Mszy św., w Kamieniu Wielkim podczas nabożeństwa majowego o godz.17.00.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

6. Spowiedź przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

7. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

8. Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne i Sakrament Bierzmowania w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii i Bierzmowania zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci i młodzieży do szkół.

9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Elżbiecie Faściszewskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Bujarską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

10. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 20 kwietnia

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m* powierzchni kościoła . W kamieniu Wielkim 17 osób plus 3 na chórze, w Mościcach 21 plus po 3 osoby na trzech chórach, Kamień Mały 12 osób plus 3 na chórze. Dla ułatwienia zachowania zasady dystansu ( 2 metrów) są wyłożone tabliczki na ławkach z napisem „wyznaczone miejsce”

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

11. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb św. pamięci Adama Bartoszewicza na cmentarzu w Kamieniu Wielkim. Polecajmy Jego miłosierdziu Bożemu i wypraszajmy dla rodziny potrzebne łaski. Msza św. w intencji zmarłego tzw. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona po ustaniu epidemii.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page