top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKANOCNA od 3 maja do 10 maja 2020 rok

OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

od 3 maja do 10 maja 2020 rok

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza.

2. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Polecamy Bogu wszystkich kapłanów, sióstr i braci zakonnych, szczególnie z zakonu Augustianów dk. Dawida Burzę, który otrzyma święcenia kapłańskie 14 maja 2020 r. w Krakowie oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Nabożeństwa majowe poświęcone ku czci Najświętszej Maryi Panny w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej i w dni bez Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00, w Kamieniu Małym o godz.18.00, a w Mościcach po Mszy św. Podczas nabożeństwa zachowujemy obowiązujący limit osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 metry od siebie i modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na Filiach po Mszy św., w Kamieniu Wielkim podczas nabożeństwa majowego o godz.17.00.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

6. Spowiedź przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

7. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

8. Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne i Sakrament Bierzmowania w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii i Bierzmowania zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci i młodzieży do szkół.

9. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Elżbiecie Faściszewskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Bujarską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

10. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 20 kwietnia

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m* powierzchni kościoła . W kamieniu Wielkim 17 osób plus 3 na chórze, w Mościcach 21 plus po 3 osoby na trzech chórach, Kamień Mały 12 osób plus 3 na chórze. Dla ułatwienia zachowania zasady dystansu ( 2 metrów) są wyłożone tabliczki na ławkach z napisem „wyznaczone miejsce”

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

11. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb św. pamięci Adama Bartoszewicza na cmentarzu w Kamieniu Wielkim. Polecajmy Jego miłosierdziu Bożemu i wypraszajmy dla rodziny potrzebne łaski. Msza św. w intencji zmarłego tzw. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona po ustaniu epidemii.

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

コメント


bottom of page