top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKANOCNA od 26 kwietnia do 3 maja 2020 rok


1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna, XIV ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców pod hasłem „Z miłością na wszystkich drogach”.

2. Rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny, oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Materiały na Tydzień Biblijny dostępne są na stronach :

a) www.ubiblijnieni.pl

b) www.zgg.gosc.pl

3. W piątek 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika- patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone ku czci Najświętszej Maryi Panny - w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Podczas nabożeństwa zachowujemy obowiązujący limit osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 metry od siebie i modlimy się o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

4. W piątek 1 maja udziela się dyspensy od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek od godziny 8.00 z zachowaniem przepisów sanitarnych.

6. Spowiedź pierwszo-piątkowa przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 18.00.

7. W niedzielę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zgodnie z zasadami w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych Uroczystość Maryjna będzie obchodzona w poniedziałek 4 maja.

8. W niedzielę 3 maja rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

9. Kancelaria czynna jak zwykle we wtorek od 16.00-17.00 i w sobotę od godziny 8.30 do godziny 9.30.

10. Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.

11. Dziękujemy za posprzątanie świątyni rodzinie Świniuch, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Elżbietę Faściszewską. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

12. Dziękujemy za wielkie serce i ofiarność Centrum Integracji Społecznej w Kostrzynie nad Odrą i naszym Parafianom za ofiarowanie maseczek i rozprowadzanie dla Parafian Kamienia Wielkiego, Kamienia Małego i Mościc. Maseczki znajdują się przy wejściu do Kościoła.

13. W związku z przedłużeniem i zmianą przepisów sanitarnych od 20 kwietnia

a) W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m* powierzchni kościoła .

b) Od dnia 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży , maski albo maseczki w miejscach publicznych, jak również w kościele. Podczas przyjmowania komunii św. można na tę chwilę zdjąć maseczkę nie dotykając zewnętrznej części lub duchowo przystąpić przez wyrażenie woli.

14. Tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb św. pamięci Marii Tarabuły na cmentarzu w Mościcach. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu i wypraszajmy dla rodziny zmarłej potrzebne łaski. Msza św. w intencji zmarłej tzw. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona po ustaniu epidemii.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ogłoszenia duszpasterskie 03-12-2023 I Niedziela Adwentu 1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła". 2. Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwan

Intencje Mszalne od 03 do 10 grudnia 2023r. Niedziela 03 grudnia Kamień Wielki 8.00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wiktorii i Jakuba. Mościce 9.30 Dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski z

bottom of page