top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

OGŁOSZENIA I INTENCJE MSZALNE 5-13.04

OGŁOSZENIA NIEDZIELA

od 5 - do 12 kwietnia 2020 rok

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej.

2. Na podstawie dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 25 marca i stan epidemii oraz obowiązującego do 11 kwietnia br. zarządzenia władz cywilnych obrzędy Wielkiego Tygodnia sprawowane są bez udziału ludu z wyznaczonymi imiennie posługującymi maksymalnie 5 osób. Rozporządzenia te mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji i obowiązującego prawa cywilnego.

3. W Niedzielę Palmową upamiętniającą wjazd Pana do Jerozolimy nie ma poświęcenia palm i procesji. Transmisja z diecezjalnych obchodów Niedzieli Palmowej w Paradyżu o godz. 10.30 na antenie TVP3 Gorzów Wielkopolski i Radia Zachód.

4. Msze św. w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 18.00. Przed Mszą św, o godz. 17. 30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, w kościele może przebywać do 5 osób.

5. W celebracji Triduum Paschalnego nie przygotowuje się tzw. Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W tych dniach zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele. Przez czas Wielkiego Tygodnia kościoły będą otwarte w Kamieniu Małym i w Mościcach od godz. 14.00 do 20.00, a w Kamieniu Wielkim cały dzień. W świątyni nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób. Transmisja z Triduum Paschalnego pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego z seminarium w Paradyżu o godz. 19,00 przez TVP3 Gorzów i Radio Zachód.

6. Celebracja Wielkiego Czwartku i Piątku o godz. 18.00, a Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz.20.30 w kościele parafialnym w Kamieniu Wielkim. W Wielką Sobotę nie ma w kościele obrzędu błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. W tym roku ma charakter liturgii domowej przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Tekst na stronie internetowej parafii „Niedziela Zmartwychwstania - Śniadanie wielkanocne w rodzinie”

7. W nagłych wypadkach chorych zgłaszamy telefonicznie kapłanowi, spowiedź i kancelaria przez wcześniejsze umówienie.

8.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach Świętych świece Wielkanocne w ramach Wielkanocnej akcji Diecezjalnej Caritas i również można je nabyć w sklepie w Kamieniu Wielkim. Świeca w cenie 15 złotych na Pomoc Dzieciom w Rwandzie.

10. Dziękujemy za posprzątanie świątyni Pani Lucynie Hładce, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panie Krystynę Kaszubę i Iwonę Czernecką. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, przy sprzątaniu Kościoła należy starannie umyć wodą i płynem czyszczącym części konfesjonału, których dotyka penitent, oraz klamki, poręcze schodów i ławki w kościele.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego godziny Mszy sw. jak w każdą niedzielę, nie ma procesji rezurekcyjnej.


INTENCJE: 5 – 12 kwietnia 2020r.

NIEDZIELA 5 kwietnia

· Kamień Wielki 8.00- ++ z rodziny Wojczuków Józefa i Henryk oraz Jan

· Mościce 9.30- ++ Jan i Anna Kadzińscy.

· Kamień Mały 11.00- ++ Stefania i Władysław Marcinkowskich- intencja od rodz. Placek.

· Kamień Wielki 12.30 - O błogosławieństwo Boże dla rodziny Wojczuk i Złotorowicz.

PONIEDZIAŁEK 6 kwietnia

· Kamień Wielki 18.00- ++ Za rodziców Kazimierz i Krystyna Faściszewskich w 15 rocz, śm.

WTOREK 7 kwietnia

· Kamień Mały 18.00- + Stanisław Jóźfiak.

ŚRODA 8 kwietnia

· Kamień Wielki 18.00 – W 88 urodziny Maria Koropczuk i w intencji dzieci, wnuków i prawnuków.

CZWARTEK 9 kwietnia

· Kamień Wielki Msza Wieczerzy Pańskiej 18.00 - W intencji wszystkich duszpasterzujących kapłanów z naszej Parafii byłych i obecnego oraz zmarłych. Intencja od Matek Różańcowych.

PIĄTEK 10 kwietnia

· Kamień Wielki 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej.

SOBOTA 11 kwietnia

· Kamień Wielki 20.30 – Wigilia Paschalna W Wielką Noc.

NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia

· Kamień Wielki 8.00- W intencji wnuków Zofia, Lilianna, Oliwia, Marcel i Kacper. Intencja od Dziadków.

· Mościce 9.30- ++ Karol, Klara i Maria Wysoczańscy.

· Kamień Mały 11.00 - ++ Elżbieta i Stanisław Józefczyn.

· Kamień Wielki 12.30 - + Ludwik Faściszewski w rocz. śm,


INTENCJE 13 kwietnia 2020

· PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 13 Kwietnia

o KAMIEŃ WIELKI 8.00 + + Jan i Anna Drohomireckich. Intencja od Henryki Drohomireckiej.

o MOŚCICE 9.30 - ++ z rodziny Miszczak.

o KAMIEŃ MAŁY 11.00 - ++ Stefan Szymański w 40 rocz. śm. oraz wszystkich zmarłych z rodziny Szymańskich. Intencja od Syna.

o KAMIEŃ WIELKI 12.30 - + Barbara Majewska w 1 rocz. śm. Intencja od syna z rodziną.

148 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      16 czerwca 2024r. 1.  Dziś 11 Niedziela zwykła. 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu po Mszy św., w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00. 3. Spowiedź

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r.

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r. Niedziela 16 czerwca Kamień Wielki 8:00.W 50 rocznicę ślubu Zdzisławy i Andrzeja Koniecznych.                                                               

Comments


bottom of page