top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła, 13 sierpnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła, 13 sierpnia 2023 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. Odnowienie Przyrzeczeń Szkaplerznych.

2. We wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Jest to również dzień Dożynek Diecezjalnych w Rokitnie. Taca jest przeznaczona dla uboższych parafii naszej diecezji. Obchodzimy również Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Zbiórka do puszek po Mszy św. na pomoc dla Słowenii.

3.W sobotę 19 sierpnia o godz. 14.00 Msza Dożynkowa w Kamieniu Wielkim.

4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek – na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny naszej diecezji.

5. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy Pani Dianie Zapale za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Krystynę Wysoczańską.

7. W rozpoczynającym się tygodniu życzymy wszystkim Bożej opieki.

Drodzy Bracia w kapłaństwie, drodzy Diecezjanie,

w obecnym roku duszpasterskim towarzyszy nam hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Stając się przez wiarę częścią tej wspólnoty, założonej przez Chrystusa przed dwoma tysiącami lat i ustanowionej dla nas narzędziem zbawienia, jesteśmy jednocześnie przynagleni do czynnego uczestnictwa w jej życiu. Jednym z takich sposobów uczestnictwa i powołaniem w życiu Kościoła jest powołanie do diakonatu stałego. Realizuje się ono poprzez podjęcie drogi formacji, przyjęcie święceń oraz późniejsze zaangażowanie we własnej wspólnocie parafialnej, w posłudze charytatywnej na rzecz ubogich i potrzebujących, w głoszeniu słowa oraz celebrowaniu liturgii. W podejmowaniu tych zadań diakon staje się bliskim współpracownikiem biskupa i prezbiterów.

Diakonem stałym może zostać mężczyzna, który jest celibatariuszem, mężem czy też wdowcem. Aby przyjąć sakrament święceń potrzebne jest rozeznanie daru powołania oraz podjęcie odpowiedniej formacji.

Z radością chcę poinformować, że już wkrótce udzielę święceń diakonatu panu Mariuszowi Grondysowi. Uroczystość ta odbędzie się w jego rodzinnej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze w niedzielę 27 sierpnia br. o godz. 18:00.

Przekazując wiadomość o tym ważnym wydarzeniu w życiu naszego Kościoła diecezjalnego zachęcam do podjęcia refleksji nad swoim osobistym powołaniem, nad własnym miejscem w Kościele Chrystusowym.Powierzając wszystkich opiece Matki Bożej Paradyskiej, Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, z serca błogosławię. ​​​​​​

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

66 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page