top of page

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA (A) – 15.02.2026 r.

  • Zdjęcie autora: Parafia
    Parafia
  • 14 lut
  • 2 minut(y) czytania

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA (A) – 15.02.2026 r.

 

1. W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, w odpowiedzi na apel abp. Tadeusza Wojdy, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński postanowił, że w dzisiejszą niedzielę 15 lutego br.     w każdej parafii zostanie przeprowadzona w kościołach zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy. Zebrane po Mszach św. środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

2. Rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla dorosłych (od 21 roku życia) – dzisiaj 15 lutego o godz. 19:00 w sali parafialnej przy kościele w Witnicy.

3. W Środę Popielcową 18 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Mościcach  o godz. 16:00, w Kamieniu Małym  o godz. 17.00, w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły dla osób między 18 a 60 rokiem życia, dla pozostałych (od 14 roku życia) jest to post zwyczajny – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wielki Post – okres 40-dniowej pokuty – to czas dobrowolnych postanowień              i wyrzeczeń: jałmużny, postu i modlitwy oraz powstrzymywania się od zabaw.

4. Rekolekcje wielkopostne w dniach 29-31 marca poprowadzi ks. Jakub Cieplak – wikariusz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Witnicy.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu  jest czynna w czwartek i w piątek o godz. 18.00.

6.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we czwartek w Mościcach o godz. 16.30, w piątek w Kamieniu Wielkim o godz. 16.30 dla wszystkich także dla dzieci  i młodzieży.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 w Kamieniu Wielkim, w Mościcach i Kamieniu Małym po Mszy św.

8.Dzisiaj spotkanie w Kamieniu Wielkim  o godz. 12.30 przygotowujących się do bierzmowania z klasy 7 i 8.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kościół..

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Pani Sylwii Sobalskiej, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Małgorzatę Jurkowską.

11. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, udanych ferii oraz natchnionego wejścia w okres Wielkiego Postu.

 

 

 
 
 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentarze


bottom of page