top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 07. 11. 2021.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 07. 11. 202

 1. Wierni, którzy w 8 dowolnych dni listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu.

 2. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 3. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.30.i Msza św. o godz.17.00.

 4. W tym tygodniu przypada: we wtorek Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego Pp i DK, w czwartek św. Marcina z Tours Bpa, w piątek św. Jozafata Bpa i M., w sobotę świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji.

 5. Można nabywać tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 6. W czwartek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 103 rocznica odzyskania niepodległości.

 7. W dzisiejszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Mościcach i Kamieniu Małym..

 8. W przyszłą niedzielę przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 9. Kurs przedmałżeński w Kostrzynie nad Odrą pw. Matki Kościoła odbędzie się w dniach od 14. XI. do 19. XI. Rozpoczęcie 14.XI. w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 i po Mszy św. nauka. W pozostałe dni nauki o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.

 10. W dniach 20-21.11.2021 r. (sobota/niedziela) w Paradyżu odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży. Na niedzielny koncert w Paradyżu o godz. 10.00, Eucharystię i poczęstunek zaproszeni są chętni młodzi.

 11. Rozprowadzamy jeszcze cebulki żonkili w cenie najmniej 2 zł na hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Panu Wiesławowi Wojdyle za sprzątanie kościoła, a o przyszłe poprosimy Pana Roberta Wojczuka. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 czerwca 2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      16 czerwca 2024r. 1.  Dziś 11 Niedziela zwykła. 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu po Mszy św., w niedzielę w Kamieniu Wielkim o godz. 17.00. 3. Spowiedź

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r.

Intencje Mszalne od 16 do 23 czerwca 2024r. Niedziela 16 czerwca Kamień Wielki 8:00.W 50 rocznicę ślubu Zdzisławy i Andrzeja Koniecznych.                                                               

Comments


bottom of page