top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 24. 10. 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 24. 10. 2021r.

1. W tym tygodniu przypada: w czwartek świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

3. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w środę i w piątek o godz. 17.30 – jeden dziesiątek różańca.. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu.

4. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

5. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. Modlimy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych i miejscowość.. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7.We Wszystkich Świętych na cmentarzach w Parafii Msza św. i procesja z modlitwy za zmarłych. Msza św. w kamieniu Małym o godz. 9.00, w Mościcach o godz.10.30. i w kamieniu Wielkim o godz.12.00. Po Mszach św. procesja na cmentarzach. Poprosimy jak w ubiegłych latach o przygotowanie ołtarzy i nagłośnienia na cmentarzach i zabezpieczenie przez OSP w ruchu drogowym. Prosimy w sobotę na godz.10.00 do porządkowania naszego cmentarza. Przynosimy ze sobą grabki.

8.Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek o godz. 17.30 w kościele w Kamieniu Wielkim. Obecność obowiązkowa.

9. W czwartek przypadają imieniny Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. W czasie Mszy św. i na różańcu będziemy się modlić w intencji Ks. Biskupa.

10.Kurs przedmałżeński w parafii pw. Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się w dniach od 14. XI. do 19. XI. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.

11. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween. Halloween jest powiązany z okultyzmem, dlatego może zniekształcać postrzeganie prawdy o świecie nadprzyrodzonym i prowokować do przekroczenia bardzo niebezpiecznej granicy. Przeciw Halloween sprzeciwiają się chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci.

12. W dalszym ciągu trwają prace przygotowawcze do remontu kościoła. W tym tygodniu zostały zamontowane nowa brama i furtka do kościoła. Dziękujemy Panom za wykonanie i zamontowanie bramy i furtki. Dziękujemy Paniom i Panom za porządki wokół kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Sylwii Wardzyk za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Kazimierę Wysoczańską. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Commentaires


bottom of page