top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 16. 10. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 16. 10. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Jadwigi Śląskiej, w poniedziałek św. Antoniego Antiocheńskiego Bpa i M., we wtorek św. Łukasza Ew., – Patrona Służby Zdrowia, w środę bł. Jerzego Popiełuszki kpł. i M. – Patrona Solidarności i Świata Pracy, w czwartek św. Jana Kantego Kpł., w sobotę św. Jana Pawła II.

 2. Nabożeństwo Różańcowe w październiku odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę przed Mszą św. Różaniec dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.30. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30.

 3. W dniach 21-23 października br. parafii Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się kurs przedmałżeński. Kurs ma formę warsztatów weekendowych.

 4. W dzisiejszą niedzielę, 16 października, obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Z racji Dnia Papieskiego organizowana jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

 5. W sobotę 22. X., w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie o godz. 10.00 rozpocznie się spotkanie dekanalne księży, sióstr zakonnych i uczących katechetów świeckich.

 6. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.

 7. Organizowana jest Pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 18 – 19 listopada br. z parafii w Witnicy. Szczegóły pielgrzymki na Jasną Górę w gablocie.

 8. Od dzisiejszej niedzieli w małym kościółku parafii Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą będzie odprawiana Msza św. przez ks. Jana Jadłowskiego proboszcza greckokatolickiej parafii pw. św. Jozafata w Gorzowie. Msza św. w języku ukraińskim dla wyznawców obrządku grecko-katolickiego. Msza będzie odprawiana o godz. 17.00. Dotychczas odprawiano w kościele na os. Drzewice.

 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach.

 10. Dziękujemy Pani Krystynie Burza za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Ewę Owczarek. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 26 marca do 02 kwietnia 2023r. Niedziela 26 marca Kamień Wielki 8:00++ Chrzestnych Janinę Lachtarę, Stanisława i Stefanię Prucnal. Intencja rodziny Burza. Mościce 9:30++ Z rodzin

bottom of page