top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą – 29. 08. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą – 29. 08. 2021

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę św. Bronisławy, w czwartek św. Stefana, w piątek św. Grzegorza Wielkiego Pp i DK, sobotę bł. Marii Stelli i 10 Tow. Nazaretanek.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

3. W środę przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszy św. będziemy się modlić w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

4. W środę rozpoczyna się nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 9.30. Na Mszę św. zapraszamy uczniów, rodziców, wychowawców i katechetów. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas I mają poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych. Dzieci przychodzą z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę na filiach zmiana tajemnic różańcowych. W kamieniu Wielkim w tygodniu w piątek na Mszy św.

7. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych i zachowania dystansu.

8. W tym tygodniu przypadka I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź we wtorek w Kamieniu Małym o godz. 17.30, w Mościcach w czwartek i w Kamieniu Wielkim w piątek o godz. 17.30 dla dorosłych, oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej i uczniów ze szkoły średniej z racji rozpoczęcia roku szkolnego.

9. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską

10.W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy mieszkańcom Afganistanu.

11.W dalszym ciągu trwają prace przy konserwacji prezbiterium i wieży razem ze strychem w Kamieniu Wielkim. Dziękujemy Paniom i Panom za wykonane dotychczasowe prace i prosimy Panie we wtorek na godz. 17.00 do tych prac w kościele. Rada Parafialna w Kamieniu Wielkim od początku września będzie zbierać po domach ofiary na remont kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Panu Bartoszowi Masiewiczowi za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Roberta Babiarza. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej parafii śp. Seweryna Krygiera. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za dzieci i młodzież rozpoczynający nowy rok szkolny i katechetyczny.

44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r.

Intencje Mszalne od 19 maja do 26 maja 2024r. Niedziela 19 maja Kamień Wielki 8:00 W rocznicę urodzin i chrztu Marcina Fus. Intencja rodziców.                                                          

Σχόλια


bottom of page