top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 22. 08. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 22. 08. 2021

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Bartłomieja Ap., w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust w Słońsku, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.

4. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

5. W Kamieniu Wielkim Msza św. dożynkowa w sobotę 04.09 2021r. o godzinie 15.00, w kamieniu Małym w niedzielę 05.09 o godz. 11.00, w Mościcach w niedzielę 12.09 o godz. 09.30.

6. W piątek 27.08. o godz. 19.00 w sali wiejskiej w Kamieniu Wielkim spotkanie Rady Parafialnej i Kościelnej oraz PZC z całej parafii.

7. Stowarzyszenie „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza mężczyzn na Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 18 września pod hasłem „Twórcza odwaga”. Inicjatywę wspiera bp Tadeusz Lityński. Do udziału w Częstochowie na Jasnej Górze zaproszeni są mężczyźni. Spotkanie będzie też dostępne online dla osób indywidualnych oraz parafii. Strona interentowa: http://oblezenie.mezczyzni.net

8. W sobotę, dnia 28. 08. br Mszą św. o godz. 10.00 w kościele w Witnicy rozpocznie się Uroczystość Powiatowego Dnia Ochrony Przeciwpożarowej – Witnica 2020. 75- lecie OSP Witnica i OSP Mościce. Po Mszy św. uroczystości na Stadionie Miejskim w Witnicy.

9. W sobotę, 28 sierpnia, po Mszy św. o godz.18.00, w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się spotkanie muzyczno-modlitewne pt. „Usłyszeć tchnienie Ducha” Będzie to katecheza oraz koncert połączony z prezentacją organów, które poprowadzi ks. Mateusz Szerwiński – założyciel zespołu Capella Caelestis”, członek Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Liturgicznej i Organów. Wstęp wolny. Na zakończenie spotkania będzie możliwość nabycia płyt z muzyką sakralną i organową.


10. W dniach od 9 do 11 września 2021 r. odbędzie się w Łodzi VI Kongres Nowej Ewangelizacji. Hasło Kongresu „Miasto – rewitalizacja”, które mówi o ewangelizacji w mieście. Zaproszenie jest skierowane głownie do parafialnych grup formacyjnych i apostolskich. Szczegóły: https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje. Zapisy na kongres: https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje/Forum-Charyzmatyczne-2019 .

11. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii i uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

12. W dalszym ciągu trwają prace przy konserwacji prezbiterium i wieży razem ze strychem w kościele w Kamieniu Wielkim. Poprosimy do tych prac Panie i Panów w poniedziałek na godz. 17.00 do kościoła. Dziękujemy za pięknie wykonaną i zamontowaną nową bramę wjazdową z tyłu kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Reginie Masiewicz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Bartosza Masiewicza . Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentários


bottom of page