top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 22. 08. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 22. 08. 2021

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Bartłomieja Ap., w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej – odpust w Słońsku, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

3. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.

4. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

5. W Kamieniu Wielkim Msza św. dożynkowa w sobotę 04.09 2021r. o godzinie 15.00, w kamieniu Małym w niedzielę 05.09 o godz. 11.00, w Mościcach w niedzielę 12.09 o godz. 09.30.

6. W piątek 27.08. o godz. 19.00 w sali wiejskiej w Kamieniu Wielkim spotkanie Rady Parafialnej i Kościelnej oraz PZC z całej parafii.

7. Stowarzyszenie „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza mężczyzn na Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 18 września pod hasłem „Twórcza odwaga”. Inicjatywę wspiera bp Tadeusz Lityński. Do udziału w Częstochowie na Jasnej Górze zaproszeni są mężczyźni. Spotkanie będzie też dostępne online dla osób indywidualnych oraz parafii. Strona interentowa: http://oblezenie.mezczyzni.net

8. W sobotę, dnia 28. 08. br Mszą św. o godz. 10.00 w kościele w Witnicy rozpocznie się Uroczystość Powiatowego Dnia Ochrony Przeciwpożarowej – Witnica 2020. 75- lecie OSP Witnica i OSP Mościce. Po Mszy św. uroczystości na Stadionie Miejskim w Witnicy.

9. W sobotę, 28 sierpnia, po Mszy św. o godz.18.00, w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się spotkanie muzyczno-modlitewne pt. „Usłyszeć tchnienie Ducha” Będzie to katecheza oraz koncert połączony z prezentacją organów, które poprowadzi ks. Mateusz Szerwiński – założyciel zespołu Capella Caelestis”, członek Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Liturgicznej i Organów. Wstęp wolny. Na zakończenie spotkania będzie możliwość nabycia płyt z muzyką sakralną i organową.


10. W dniach od 9 do 11 września 2021 r. odbędzie się w Łodzi VI Kongres Nowej Ewangelizacji. Hasło Kongresu „Miasto – rewitalizacja”, które mówi o ewangelizacji w mieście. Zaproszenie jest skierowane głownie do parafialnych grup formacyjnych i apostolskich. Szczegóły: https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje. Zapisy na kongres: https://odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje/Forum-Charyzmatyczne-2019 .

11. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii i uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

12. W dalszym ciągu trwają prace przy konserwacji prezbiterium i wieży razem ze strychem w kościele w Kamieniu Wielkim. Poprosimy do tych prac Panie i Panów w poniedziałek na godz. 17.00 do kościoła. Dziękujemy za pięknie wykonaną i zamontowaną nową bramę wjazdową z tyłu kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Reginie Masiewicz za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Pana Bartosza Masiewicza . Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page