top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 21. 08. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 21. 08. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek NMP Królowej, we wtorek św. Róży z Limy, w środę św. Bartłomieja Ap., w piątek NMP Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki.

2. W piątek z racji święta Matki Bożej Częstochowskiej można spożywać pokarmy mięsne.

3. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

5. W dniach 21-23 października br. Parafii Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się kurs przedmałżeński. Kurs ma formę warsztatów weekendowych, prowadzony jest przez Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i jest doskonałą okazją do wzajemnego, lepszego poznania się osób planujących wspólne życie. Świadectwa dotychczasowych uczestników i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://spotkaniamalzenskie.pl/dla-narzeczonych/ .Zapisy na kurs przyjmowane są pod numerem telefonu podanym na plakacie. tel: 504 288 531 po 16:00

6. 22 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Według raportu Open Doors na świecie na prześladowania narażonych jest już ponad 360 milionów wyznawców Chrystusa. W raporcie Laboratorium Wolności Religijnej z 2021 roku odnotowano 158 przypadków naruszenia wolności sumienia i religii wśród chrześcijan w samej tylko Polsce. W tym roku Laboratorium organizuje Pikniki Wolności w czterech polskich miastach z bogatą tradycją wielowyznaniowości: Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi.

7. Dożynki Parafialne rozpoczną się Mszą sw. o godz. 15.00 w Kamieniu Wielkim w sobotę 27 sierpnia. Po Mszy św. uroczysty przemarsz na plac dożynkowy.

8. Dziękujemy Pani Ewelinie Greszcie za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Barbarę Skwarek. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów, Solenizantów i przebywających na wakacjach i urlopach.30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r.

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r. Niedziela 21 lipca Kamień Wielki 8:00. ++ Stefana, Annę i Fidelisa Czyrka.                                                        Mościce 9:30 Imien

Comments


bottom of page