top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 14. 08. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 14. 08. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda op. i DK

 2. Wczoraj w konkatedrze w Zielonej Górze został wyświęcony nowy biskup pomocniczy dla naszej diecezji Adrian Put. Modlimy się w intencji nowego Biskupa.

 3. Jutro 15. 08. przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. będzie poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie biednych kościołów w Diecezji. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem obowiązkowym. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 4. 15 sierpnia przypada Rocznica cudu nad Wisłą, rocznica cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i zwycięstwa Wojska Polskiego nad wojskami bolszewickimi. Jutro przypada też Święto Wojska Polskiego.

 5. Jutro 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: „Aby wszyscy byli jedno”. Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową. Od godz. 10.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta. Obchodom towarzyszyć będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Przewidziano również strefę relaksu dla dzieci i rodziców.

 6. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 7. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

 8. Prowadzone są zapisy na Podyplomowe 2 letnie studia teologiczno – katechetyczne. Wykłady odbywają się w soboty w Zielonej Górze. Dają uprawniają do katechizacji.

 9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. Piotra Nowowiejskiego. Wieczny odpoczynek…

 11. W dniach 21-23 października br. w parafii Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się kurs przedmałżeński. Kurs ma formę warsztatów weekendowych, prowadzony jest przez Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i jest doskonałą okazją do wzajemnego, lepszego poznania się osób planujących wspólne życie. Świadectwa dotychczasowych uczestników i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://spotkaniamalzenskie.pl/dla-narzeczonych/ .Zapisy na kurs przyjmowane są pod numerem telefonu . tel: 504 288 531 po 16:00

 12. Dziękujemy Pani Renacie Greszcie za sprzątanie kościoła, a o przyszłe poprosimy Panią Ewelinę Gresztę. Dziękujemy za ofiary składane na kościół.. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów, Solenizantów i przebywających na wakacjach i urlopach.27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page