top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 31. 07. 202

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 31. 07. 202

 1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa i DK, w czwartek św. Jana Marii Vianneya kpł., w sobotę święto Przemienienia Pańskieg0.

 2. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30 we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach i w piątek w Kamieniu Wielkim.

 4. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

 5. Jutro 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

 6. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem. Na Mszach św. modlimy się o trzeźwość Narodu.

 7. We wtorek 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. By uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską Ojcze nasz, Wyznanie Wiary, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje w biurze parafialnym.

 9. W środę 03 sierpnia po Mszy św. w Kamieniu Wielkim zmiana tajemnic różańcowych, za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic w Kamieniu Małym i w Mościcach.

 10. Prowadzone są zapisy na Podyplomowe 2 letnie studia teologiczno – katechetyczne. Wykłady odbywają się w soboty w Zielonej Górze. Dają uprawnienia do prowadzenia katechizacji na wszystkich poziomach. Dokładne informacje na plakacie.

 11. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 12. Przystanek Jezus odbędzie się w Czaplinku w dniach 1-7 sierpnia 2022 r.

 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Pani Ewie Tabace, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Elżbietę Marciniak. Dziękujemy za ofiary składane kościół.. Dziękujemy za ofiarowanie pateny do Mszy św. i ofiarowanie nowych ornatów. Modlimy się w intencji ofiarodawców. 14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Alicję Świniuch i Kazimierza Dubert. Wieczny odpoczynek...

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page