top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 01. 08. 2021

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca.

2. W tym tygodniu przypada: w środę św. Jana Marii Vianneya, kpł., w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Pamiętajmy także o odpowiednich strojach udając się do kościoła, a także o konieczności zakrywania w kościele ust i nosa maseczką. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę św.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.

6. W czasie wakacyjnym w dni powszednie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi 20 minut przed Mszą świętą.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź we wtorek w Kamieniu Małym od godz.17.30, w czwartek w Mościcach od godz. 17.30 i w piątek w Kamieniu Wielkim od godz. 17.30.

8. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

9. W środę podczas Mszy św. Wieczornej w Kamieniu Wielkim zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na filiach.

10.Dzisiaj 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

11.Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

12.Zapraszamy kobiety w środę po Mszy św. do kościoła na prace związane z zabezpieczeniem drewnianego prezbiterium przed insektami.

13.Wczoraj wyruszyła z Gorzowa Wlkp., 39 Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej do Częstochowy. Łączymy się duchowo z Pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę.

14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Iwonie Wojdyle, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Grażynę Wojczuk. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.

Apel dotyczący szczepień przeciw Covid-19

Drodzy Diecezjanie,

kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie.

Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że powinna być ona podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid, zaakceptowana przez papieża Franciszka, wskazuje, że w obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego.

Wyrażam nadzieję, że dzięki modlitwie i podejmowaniu właściwych decyzji związanych z zaszczepieniem przeciw Covid-19, wspólnie wyrazimy troskę o ochronę zdrowie nas samych i naszych bliskich.


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page