Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą – 30. 07. 2023

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa i DK, w piątek św. Jana Marii Vianneya kpł. – Patrona proboszczów.

2. Z racji św. Krzysztofa i Dnia Kierowców w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

5. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem. Na Mszach św. modlimy się o trzeźwość Narodu.

6. W środę 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. By uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską Ojcze nasz, Wyznanie Wiary, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.30 do 18.00 we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach i w piątek w Kamieniu Wielkim.

8. W środę zmiana tajemnic różańcowych w Kamieniu Wielkim podczas Mszy św. o godz. 18.00.

9. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych.

11. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie

12. Poprosimy o sprzątanie kościoła Pana Łukasza Tabakę. za ofiary składane na potrzeba kościoła. Modlimy się w intencji Jubilatów i Solenizantów i Dobrodziejów. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Piotra Lagnera, Piotra Tkaczuka i Zofię Jaskólską. Wieczny odpoczynek…

62 wyświetlenia0 komentarzy

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++