top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą – 30. 07. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę zwykłą – 30. 07. 2023

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa i DK, w piątek św. Jana Marii Vianneya kpł. – Patrona proboszczów.

2. Z racji św. Krzysztofa i Dnia Kierowców w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. odbywa się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

4. 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

5. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem. Na Mszach św. modlimy się o trzeźwość Narodu.

6. W środę 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. By uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską Ojcze nasz, Wyznanie Wiary, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.30 do 18.00 we wtorek w Kamieniu Małym, w czwartek w Mościcach i w piątek w Kamieniu Wielkim.

8. W środę zmiana tajemnic różańcowych w Kamieniu Wielkim podczas Mszy św. o godz. 18.00.

9. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych.

11. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie

12. Poprosimy o sprzątanie kościoła Pana Łukasza Tabakę. za ofiary składane na potrzeba kościoła. Modlimy się w intencji Jubilatów i Solenizantów i Dobrodziejów. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Piotra Lagnera, Piotra Tkaczuka i Zofię Jaskólską. Wieczny odpoczynek…

62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page