top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 08. 08. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 08. 08. 2021

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein Dz. i M. – Patronki Europy, we wtorek św. Wawrzyńca diak i M., w środę św. Klary Dz., w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego kpł. i M., w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

3. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.

5. W czasie wakacyjnym w dni powszednie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi 20 minut przed Mszą świętą.

6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.

7. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. będzie poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie biednych kościołów w Diecezji. Msze św. jak w każdą niedzielę.

9. 15 sierpnia przypada Rocznica cudu nad Wisłą, rocznica cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i zwycięstwa Wojska Polskiego nad wojskami bolszewickimi. 10.W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. (niedziela) – w Rokitnie odbędą się diecezjalne dożynki. Hasło: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński) Godz. 10.30 – Różaniec. Godz. 11.15 Konferencja Maryjna, Godz.12. 00 – Suma odpustowa na na placu przed bazyliką.

11.W dalszym ciągu trwają prace związane z zabezpieczeniem kościoła przed insektami. Dziękujemy Paniom i Panom za wykonane w tym zakresie prace. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Grażynie Wojczuk za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Izabellę Złotorowicz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page