top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 08. 08. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 08. 08. 2021

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein Dz. i M. – Patronki Europy, we wtorek św. Wawrzyńca diak i M., w środę św. Klary Dz., w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego kpł. i M., w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP.

2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

3. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp.

5. W czasie wakacyjnym w dni powszednie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi 20 minut przed Mszą świętą.

6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i IFT w Zielonej Górze.

7. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. będzie poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie biednych kościołów w Diecezji. Msze św. jak w każdą niedzielę.

9. 15 sierpnia przypada Rocznica cudu nad Wisłą, rocznica cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i zwycięstwa Wojska Polskiego nad wojskami bolszewickimi. 10.W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. (niedziela) – w Rokitnie odbędą się diecezjalne dożynki. Hasło: „Wszystko postawiłem na Maryję” (kard. Stefan Wyszyński) Godz. 10.30 – Różaniec. Godz. 11.15 Konferencja Maryjna, Godz.12. 00 – Suma odpustowa na na placu przed bazyliką.

11.W dalszym ciągu trwają prace związane z zabezpieczeniem kościoła przed insektami. Dziękujemy Paniom i Panom za wykonane w tym zakresie prace. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Grażynie Wojczuk za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Izabellę Złotorowicz. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za przebywających na urlopach, za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentarios


bottom of page