top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 07. 08. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą – 07. 08. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – Patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca diak. i M., w czwartek św. Klary dz.

 2. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.

 3. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 4. Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie ks. kan. Adrian Put otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.

 5. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.

 6. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje w biurze parafialnym.

 7. Dzisiaj po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych w Mościcach i Kamieniu Małym.

 8. 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: „Aby wszyscy byli jedno” (sługa Boży bp Wilhelm Pluta). Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową, a następnie czas świadectwa przybliżający historię pieszych pielgrzymek rolników. Od godz. 10.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta. Obchodom towarzyszyć będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Przewidziano również strefę relaksu dla dzieci i rodziców.

 9. Prowadzone są zapisy na Podyplomowe 2 letnie studia teologiczno – katechetyczne. Wykłady odbywają się w soboty w Zielonej Górze. Dają uprawnienia do prowadzenia katechizacji na wszystkich poziomach. Dokładne informacje na plakacie.

 10. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 11. .Dziękujemy Pani Elżbiecie Marciniak za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Renatę Gresztę. Dziękujemy za ofiary składane na kościół. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów, Solenizantów i przebywających na wakacjach i urlopach.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comments


bottom of page