top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 20. 06. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 20. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi zak., we wtorek św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More̕ a, w czwartek Narodzenie świętego Jana Chrzciciela, w sobotę św. Zygmunta Gorazdowskiego kpł.

2. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

4. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski i Dekretem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego od dzisiejszej niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli od dzisiejszej niedzieli wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

6. W piątek przypada zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Kamieniu Wielkim na zakończenie roku szkolnego będzie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów, nauczycieli i wychowawców. Przed Mszą św. będzie spowiedź na zakończenie roku szkolnego.

7. Msza święta na zakończenie roku szkolnego w Kamieniu Małym będzie we wtorek o godz. 18:00, a przed Mszą św. spowiedź. Zapraszamy młodzież, wychowawców i nauczycieli oraz rodziców.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium w Gorzowie Wlkp. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.

9. W czasie wakacyjnym możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed Mszą św.

10.Dzisiaj w Rokitnie centralne uroczystości odpustowe i o godz. 12. 00 Suma odpustowa na placu przed bazyliką pod przewodnictwem i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. Transmisja:TVP3 Gorzów Wielkopolski.

11.Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

12.W piątek o godz. 19.00 w Kamieniu Wielkim spotkanie PZC.

13.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Teresę Siwek .Jeszcze raz dziękuję wszystkim za uświetnienie naszego Odpustu Parafialnego. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów, dzieci i młodzieży rozpoczynających wakacje.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r.

Intencje Mszalne od 21.07 do 28.07 lipca 2024r. Niedziela 21 lipca Kamień Wielki 8:00. ++ Stefana, Annę i Fidelisa Czyrka.                                                        Mościce 9:30 Imien

Comments


bottom of page