top of page
Szukaj
 • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielą zwykłą – 19. 06. 2022

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielą zwykłą – 19. 06. 2022

 1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Alojzego Gonzagi, zak., w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

 2. Dzisiaj przed każdą Mszą św. w kościele jest uroczyste wniesienie zapalonej świecy jubileuszowej przywiezionej z Rokitna z racji Jubileuszu 50 lecia Diecezji.

 3. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, a dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi. Zakończenie Oktawy w czwartek.

 4. W piątek przypada Uroczystość NSPJ . Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

 5. W piątek przypada zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. w Kamieniu Wielkim na zakończenie roku szkolnego będzie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie w środę o 17.30 i w piątek przed Mszy św. od 7.30.

 6. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać w biurze parafialnym.

 7. Dzieci komunijne przeżywają Biały Miesiąc, co niedzielę przez miesiąc w strojach komunijnych uczestniczą we Mszy św. w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30.

 8. W miesiącu czerwcu odprawiamy codziennie nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

 9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

 10. .Dziękujemy Pani Marii Czarneckiej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Stanisławę Laskowską. Dziękujemy za ofiary składane na Kościół. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.


31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page