top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13. 06. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Antoniego z Padwy, Patrona naszej parafii. Msza św. odpustowa o godzinie 12.30, w poniedziałek bł. Michała Kozala Bpa i M., w czwartek św. Brata Alberta Chmielowskiego zak., w piątek uroczystość NMP z Rokitna – Głównej Patronki naszej Diecezji- można spożywać pokarmy mięsne, w sobotę św. Romualda op.

2. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

4. Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w dniach 14-20 czerwca 2021 r. Codziennie Msza św. o godz. 11.00. Centralne uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę i o godz.12. 00. Suma odpustowa na placu przed bazyliką pod przewodnictwem i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. Transmisja:TVP3 Gorzów Wielkopolski.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

6. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli od przyszłej niedzieli wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Rodzice dzieci komunijnych złożyli 1170 zł. na remont kościoła. Dziękujemy Paniom Bożenie Andrejczuk i Ewie Więcek i Panu Michałowi Twardemu za przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowej i tym wszystkim porządkującym teren wokół kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Hałas. 10. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 07 do 14 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 07  do 14 kwietnia 2024r. Niedziela Miłosierdzia Bożego  07 kwietnia Kamień Wielki 8:00++ Annę i Jana Drohomireckich. Intencja córki. Mościce 9:30 W intencji przybyłych z Kresów Ws

Comments


bottom of page