top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13. 06. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę zwykłą – 13. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Antoniego z Padwy, Patrona naszej parafii. Msza św. odpustowa o godzinie 12.30, w poniedziałek bł. Michała Kozala Bpa i M., w czwartek św. Brata Alberta Chmielowskiego zak., w piątek uroczystość NMP z Rokitna – Głównej Patronki naszej Diecezji- można spożywać pokarmy mięsne, w sobotę św. Romualda op.

2. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

4. Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w dniach 14-20 czerwca 2021 r. Codziennie Msza św. o godz. 11.00. Centralne uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę i o godz.12. 00. Suma odpustowa na placu przed bazyliką pod przewodnictwem i z homilią bp. Edwarda Dajczaka, biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego. Transmisja:TVP3 Gorzów Wielkopolski.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

6. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli od przyszłej niedzieli wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.

8. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Rodzice dzieci komunijnych złożyli 1170 zł. na remont kościoła. Dziękujemy Paniom Bożenie Andrejczuk i Ewie Więcek i Panu Michałowi Twardemu za przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowej i tym wszystkim porządkującym teren wokół kościoła, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Annę Hałas. 10. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page