top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 11. 06. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 11. 06. 2023

1. W tym tygodniu przypada: jutro bł. męczenników: Antoniego Juliana Nowowiejskiego bpa i Towarzyszy, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala Bpa i M, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, dzieci do sypania kwiatków, młodzież do niesienia figur.

3. Dzisiaj Opust Parafialny w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego Świętonia, dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatków. Młodzież do niesienia figur szczególnie kandydatów do bierzmowania, OSP z Kamienia Wielkiego i grupy modlitewne. Zespół Canto zaprasza na „ Koncert Pieśni Katolickich” w dzień odpustu parafialnego 11.06. o godz. 17.00 w kościele w Kamieniu Wielkim. Wystąpią również z koncertem zaproszone zespoły Kłodawianki z Kłodawy, Tarnowianki z Tarnowa i Dębniacy z Dębna.

4. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Główna Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

5. Młodzież z naszej parafii w czwartek 15.06. w Witnicy o godz. 18.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania .Dzisiaj w niedzielę 11.06. uroczyste wręczenie krzyży i próba generalna wraz z świadkami w Witnicy o godz. 19.00. Spowiedź przed bierzmowaniem w środę 14.06. w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.

7. W miesiącu czerwcu nabożeństwo do NSPJ po Mszy św.

8. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

9.Dnia 17.06. w najbliższą sobotę, w Rokitnie odbędą się centralne uroczystości odpustowe ku czci MB Rokitniańskiej. W tygodniu poprzedzającym centralną uroczystość zaproszone są następujące pielgrzymki środowiskowe organizowane w ramach obchodów Odpustu diecezjalnego w Rokitnie:

· 12 czerwca, poniedziałek – Pielgrzymka sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich (10.00 – Powitanie, odsłonięcie Cudownego Obrazu, Różaniec i słowo o historii sanktuarium, 11.00 – Msza św. (po Mszy św – posiłek dla pielgrzymów)

· 14 czerwca, środa – Pielgrzymka zakrystianów i posługujących przy domach parafialnych (10.30 – Powitanie i odsłonięcie Cudownego Obrazu, Msza św. w bazylice (po Mszy św. – posiłek dla pielgrzymów, 13.00 – Spotkanie pielgrzymkowe oraz akt zawierzenia Matce Bożej Rokitniańskiej

10. Składamy serdecznie podziękowania mieszkańcom za przygotowanie ołtarzy na procesję oraz za zaangażowanie w przebieg uroczystości. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, OSP z Kamienia Wielkiego, Wspólnocie Żywego Różańca, młodzieży do bierzmowania, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz dziewczynkom za sypanie kwiatków. Wszystkim zaangażowanym podczas procesji.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła i parafii. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowym za przygotowanie świątyni do Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również Pani Beacie Wus za dekoracje i sprzątanie kościoła na Uroczystość Odpustową, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Bogumiłę Raczkowską.


52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

コメント


bottom of page