top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 11. 06. 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 11. 06. 2023

1. W tym tygodniu przypada: jutro bł. męczenników: Antoniego Juliana Nowowiejskiego bpa i Towarzyszy, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala Bpa i M, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, dzieci do sypania kwiatków, młodzież do niesienia figur.

3. Dzisiaj Opust Parafialny w Kamieniu Wielkim o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego Świętonia, dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatków. Młodzież do niesienia figur szczególnie kandydatów do bierzmowania, OSP z Kamienia Wielkiego i grupy modlitewne. Zespół Canto zaprasza na „ Koncert Pieśni Katolickich” w dzień odpustu parafialnego 11.06. o godz. 17.00 w kościele w Kamieniu Wielkim. Wystąpią również z koncertem zaproszone zespoły Kłodawianki z Kłodawy, Tarnowianki z Tarnowa i Dębniacy z Dębna.

4. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Główna Msza św. w Kamieniu Wielkim o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

5. Młodzież z naszej parafii w czwartek 15.06. w Witnicy o godz. 18.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania .Dzisiaj w niedzielę 11.06. uroczyste wręczenie krzyży i próba generalna wraz z świadkami w Witnicy o godz. 19.00. Spowiedź przed bierzmowaniem w środę 14.06. w Kamieniu Wielkim o godz. 17.30.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze.

7. W miesiącu czerwcu nabożeństwo do NSPJ po Mszy św.

8. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

9.Dnia 17.06. w najbliższą sobotę, w Rokitnie odbędą się centralne uroczystości odpustowe ku czci MB Rokitniańskiej. W tygodniu poprzedzającym centralną uroczystość zaproszone są następujące pielgrzymki środowiskowe organizowane w ramach obchodów Odpustu diecezjalnego w Rokitnie:

· 12 czerwca, poniedziałek – Pielgrzymka sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich (10.00 – Powitanie, odsłonięcie Cudownego Obrazu, Różaniec i słowo o historii sanktuarium, 11.00 – Msza św. (po Mszy św – posiłek dla pielgrzymów)

· 14 czerwca, środa – Pielgrzymka zakrystianów i posługujących przy domach parafialnych (10.30 – Powitanie i odsłonięcie Cudownego Obrazu, Msza św. w bazylice (po Mszy św. – posiłek dla pielgrzymów, 13.00 – Spotkanie pielgrzymkowe oraz akt zawierzenia Matce Bożej Rokitniańskiej

10. Składamy serdecznie podziękowania mieszkańcom za przygotowanie ołtarzy na procesję oraz za zaangażowanie w przebieg uroczystości. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, OSP z Kamienia Wielkiego, Wspólnocie Żywego Różańca, młodzieży do bierzmowania, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz dziewczynkom za sypanie kwiatków. Wszystkim zaangażowanym podczas procesji.

11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła i parafii. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowym za przygotowanie świątyni do Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również Pani Beacie Wus za dekoracje i sprzątanie kościoła na Uroczystość Odpustową, a o przyszłe zatroskanie poprosimy Panią Bogumiłę Raczkowską.


51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 24 września 01 października września 2023 Niedziela 24 września Kamień Wielki 8.00++ Tadeusza, Józefę, Kazimierza Laskowskich oraz Elżbietę Gardzielewicz. Mościce 9.30+ Zdzisława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023 r. Dzisiaj w kolejną rocznicę agresji radzieckiej na Polskę – przypada Dzień Sybiraka. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek n

bottom of page