top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 06. 06. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 06. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Jadwigi Królowej, w środę św. Efrema, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP, w przyszłą niedzielę św. Antoniego. Odpust w Kamieniu Wielkim. Msza główna odpustowa o godz.12.30.Zapraszamy wszystkich, tak jak podczas procesji w Boże Ciało do licznego udziału w uroczystej Mszy św. odpustowej i w procesji wokół kościoła.

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, a dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi. Zakończenie Oktawy w środę w Kamieniu Wielkim, a w czwartek w Mościcach. We wtorek w Kamieniu Małym, w środę w Kamieniu Wielkim, w czwartek w Mościcach będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

3. W piątek przypada Uroczystość NSP. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

4. W piątek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi Kościoła w Polsce odnowią Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonał Polski Episkopat przed stu laty. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym samym dniu tj. w piątek, ten sam Akt Poświęcenia powtórzą duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.

6. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

8. Dzisiaj po Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w środę w Kamieniu Wielkim.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym. 10.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Józefie Twardej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie w przygotowaniu kościoła do uroczystości odpustowej poprosimy Pana Michała Twardego i Panie Bożenę Andrejczuk i Ewę Więcek. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. 11.Zapowiedzi przedślubne: Adrian Koban – zam. parafia Witnica i Magdalena Nowak – zam. parafia Kamień Wielki, zapowiedź trzecia.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 21 do 28 kwietnia 2024r. Niedziela 21 kwietnia Kamień Wielki 8:00 W intencji wnuków Marcela i Szymona o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Intencja dziadków. Mościce 9:30++ Stanisław

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r.

Intencje Mszalne od 14 do 21 kwietnia 2024r. Niedziela 14 kwietnia Kamień Wielki 8:00+ Mariana Klimaszewskiego w 9 rocz. śm. Intencja żony. Mościce 9:30++ Jana i Annę Kadzińskich. Kamień Mały 11:00++

Comentários


bottom of page