top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraParafia

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 06. 06. 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą – 06. 06. 2021

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Jadwigi Królowej, w środę św. Efrema, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP, w przyszłą niedzielę św. Antoniego. Odpust w Kamieniu Wielkim. Msza główna odpustowa o godz.12.30.Zapraszamy wszystkich, tak jak podczas procesji w Boże Ciało do licznego udziału w uroczystej Mszy św. odpustowej i w procesji wokół kościoła.

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Oktawy Msza św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału, a dzieci do niesienia poduszek i do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi. Zakończenie Oktawy w środę w Kamieniu Wielkim, a w czwartek w Mościcach. We wtorek w Kamieniu Małym, w środę w Kamieniu Wielkim, w czwartek w Mościcach będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

3. W piątek przypada Uroczystość NSP. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

4. W piątek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi Kościoła w Polsce odnowią Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonał Polski Episkopat przed stu laty. W nawiązaniu do tego wydarzenia, w tym samym dniu tj. w piątek, ten sam Akt Poświęcenia powtórzą duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.

6. W miesiącu czerwcu odprawiamy nabożeństwo do NSPJ po Mszy św. wieczornej.

7. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny

8. Dzisiaj po Mszy św. na filiach zmiana tajemnic różańcowych, w środę w Kamieniu Wielkim.

9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Kto nie zmieści się w limicie, to zgodnie z zaleceniem władz kościelnych, może uczestniczyć we Mszy św. na placu kościelnym. 10.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Pani Józefie Twardej za sprzątanie kościoła, a o przyszłe zatroskanie w przygotowaniu kościoła do uroczystości odpustowej poprosimy Pana Michała Twardego i Panie Bożenę Andrejczuk i Ewę Więcek. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i dobrodziejów. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. 11.Zapowiedzi przedślubne: Adrian Koban – zam. parafia Witnica i Magdalena Nowak – zam. parafia Kamień Wielki, zapowiedź trzecia.

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page